Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Altcoin piyasasının üç yıldızı SOL, DOT ve LEO fiyatları ne olur? – Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 19.000 birima gerilerken piyasa genelinde kırmızı bir şekil hakim. Cointelegraph tarafından havadisi edildiğı üzere, piyasadaki derin ayarlama, 80 binden fazla Bitcoin yatırımcısının milyonerlik statüsünü kaybetmesine neden oldu.

Buna paralel olarak Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verileri, kripto para piyasasının toplam değerinin 854,9 milyar birima gerilediğini gösteriyor. Peki, önümüzdeki günler bize neler hazırlıyor? Cointelegraph çalışani Rakesh Upadhyay, piyasa değerine göre en büyük altcoin isimleri arasında konum alan üç kripto para biriminin fiyatlarını değerlendirdi, öngörülerde bulundu.

SOL/USDT – Solana teknik veri

Solana (SOL) ağındaki dar aralık arasına sıkışan işlemler, 37 birim seviyesindeki 20 günlük ardel hareketli hemen hemennın (EMA) altında kırılma ile dip yönlü çözüldü ve günilar, fiyatı 33 birimdaki acil desteğin altına koydu.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu seviye devam ederse, SOL/USDT paritesi 27 birima düşebilir ve ardından 14 Haziran’ın gün içi en düşük seviyesi olan 25,86 birimı yeniden test edebilir.

Bu varsgünimın aksine, fiyatın 33 birimdan geri dönmesi, boğaların daha en çok bir dip oluşturmaya çalıştığını gösterir. Akabinde 43 birimdaki genel engele doğru ralli için zemin hazırlayabilir. Bu olursa, trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir. Parite daha zaman en yenira güniların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 60 birima görecek şekilde yükselebilir.

DOT/USDT – Polkadot fiyat verii

Polkadot (DOT) fiyatı, 28 Haziran güninde 20 günlük EMA (7,80 birim) değerinden dip yönlü ivmelendi ve 7,30 birimın altına düştü. Alıcıların fiyatı hareketli hemen hemenların üzerine çıkarma ve sürdürme başarısızlıkları, kısa vadeli trader’ları kâr rezervasyonu yapmaya teşvik etmiş olabilir.

DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hem boğalar hem de günilar, 7,30 birim seviyesinin yakınında ardünlük kurma mücadelelerine devam ediyor. Ayılar galip gelirse, DOT/USDT paritesi 6,36 birimdaki kritik seviyenin altına düşebilir. Boğaların bu seviyeyi agresif şekilde savunması bekleniyor çünkü bunun altında bir kırılım düşüş trendinin yeniden işe koyulmasına işaret edecektir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, alıcılar tekrar 20 günlük EMA’nın üzerinde günlük kapanış elde etmeye çalışacaklar. Eğer başarırlarsa, parite 8,97 birim seviyesinde hesaplanan 50 günlük basit hareketli hemen hemenya (SMA) yükselebilir.

LEO/USD – UNUS SED LEO teknik veri

UNUS SED LEO (LEO) fiyatı, 25 Haziran güninde alçalan kanalın direnç çizgisinin üzerine doğru kırıldı ve orada kapanış elde etti. Fakat boğaların seviyeyi 6 birimın üzerine çıkaramamasının ardından 27 Haziran güninde fiyatın kanala geri çekilmesi kısa vadeli trader’ları kâr alımı yapmaya teşvik etmiş olabilir.

LEO/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView

5,61 birim seviyesindeki 20 günlük EMA yükseliş eşiğinde ve RSI pozitif bölgede. Bu durum boğaların ardünlük kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar 6 birim seviyesindeki genel direnç engelini aşmak için bir girişimde daha bulunacaktır. Başarılı olurlarsa, LEO/USD paritesi 6,50 ve ardından 6,90 birimdaki model hedefine doğru ralliye zemin hazırlayabilir.

Bu varsgünimın aksine, fiyatın tekrar 6 birim seviyesinin altında düşmesi, güniların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösterecektir. Satıcılar daha zaman en yenira fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekip 5,24 birim seviyesindeki 50 günlük SMA’ya meydan okumaya çalışacaklar.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.