Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ana Akım Medya Kripto Paraları Görmezden Gelemedi: Benimsenme Artıyor

Son zamanlarda geleneksel piyasalarda yaşanan durgun ve negatif hava ana akım medyaya Bitcoin’in performansını fark etmekten başka seçenek bırakmadı.

ABD’nin en en çok tirajlı günlük gazetelerinden biri olan The New York Times 27 Eylül güninde ettiğı bir havadisde Bitcoin’de en yeni 7 günde yaşanan %6,5’luk artıştan bahsetti. Bir diğer yazılı basın aracı Fortune Magazine ise euro, yen ve sterlin gibi para birimlerini kıyaslarken aralarına Bitcoin’i de dahil etti.

Kısa süre öncesine görecek şekilde ana akım finans ve basın organları tarafından görmezden gelinen kripto para ekosistemi en yeni 2 yılda yaşadığı en çok volatilite ve yenilikçi projelerle birlikte önce finansçıların daha zaman en yenirasında hükümetlerin ve en yeni olarak ana akımın saygısını erişti. Özellikle en yeni 7 günlarda Avrupa bölgesinde borç piyasalarında yaşanan likidite sıkıntısı sebebiyle gerileyen geleneksel piyasa, kripto paraların gölgesinde ktopladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’da ana akım medyanın kripto paralara olan tavrının değiştiğini göstermek için 29 Eylül güninde The Business Times’ın manşetini paylaşarak, işin renginin değişmeye işe koyuldığını ifade etti.