Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Apollo DAO, Terra Classic’teki kasalarını en yenilanacak


Güney Kore mahkemesi Terra Kurucu Ortağı Do Kwon için arama emri çıkartışa geçtiğı sırada, Terra tabanlı bir merkeziyetsiz otonom organizasyon olan Apollo DAO, Terra Classic (LUNC) veya eski adıyla Terra’daki (LUNA) kasalarını en yenilanacağını duyurdu. Proje geliştiricileri, şöyle belirtti:

“Apollo, Terra’nın çöküşünden beri Terra Classic’te likidite sağlzamanicı (LP) kasalarını tutmaya devam etti. Düşük getiri ve bakım gereğinin zirve düzeyde olması sebebiyle, Terra Classic ağını desteklemek artık mantıklı gelmiyor.”

Toplamda 10.000’in üzerinde token sahibinden oluşan Apollo DAO, kasalarını asıl olarak Terra USD (USTC) stablecoin ve Terra Luna (LUNC) token paritelerinin alım satımı için oluşturdu. Her iki token da mzamanis zamanindan beri ciddi değer kaybetti ve projenin kurucu ortağı Do Kwon, mevcut durumda Güney Kore’de ülkenin sermaye piyasası yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle aranıyor. Buna ek olarak, proje geliştiricileri, Terra’nın zincir ardü hepsi LUNC işlemlerinden yüzde 1,2 vergi alma teklifinin de özü platformlarında büyük bir sermaye olmadan uygulanmasının zor olduğunu açıkladı.

“Terra Classic’teki kasalarımızı yeniden işe koyultmanın olurunu incelemeye devam edeceğiz. Yine de bu kasaların Terra Classic gerekliliklerine tam olarak uygun tasarlanıp, piyasaya daha uygun bir ürün sunmak isteriz.”

Apollo DAO, gelecek için likit staking’e odaklandıklarını ve Cosmos zincirlerinde Apollo Safe geliştirmek istediklerini açıkladı.