Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
AppLovin, yeni bir NFT alım-satım platformu kullanıma sunacak


Uygulama geliştiricilere hizmet veren büyüme platformu AppLovin, uygulama mağazalarında kullanıma sunacağı ilk NFT alım-satım platformunu duyurdu. NFT’lerin mobil oyunlara entegrasyonunu sağlayacak olan yeni platform, AppLovin’in yan kuruluşu OpenVessel Technologies ile iş birliği içerisinde geliştirildi. OpenVessel’in, yeni platformu kullanıma sunmak için hem Apple App Store hem de Google Play Store’dan onay topladığı kaydedildi. Platformdaki NFT’lerin, mobil oyunlarda oyuncular tarafından yapılan yatırım miktarını artırmzamanı ve geliştiricilerin mobil oyunlar üzerinden gelir elde etmesini mümkün kılmzamanı hedeflediği belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; yeni platform, kişisiların NFT’leri satın alabilmesine, satabilmesine ve takas edebilmesine olanak tanıyacak. Kullanıcılar, NFT’lerini platform üzerinden itibari paralara dönüştürebilecek. Platform, böylece mobil oyunlar için yeni bir gelir modeli oluşturmuş olacak. Bu durum, özellikle mobil oyun geliştiricilerinin uygulamalarından para kazanma ve büyüme potansiyellerini artıracak. 

AppLovin, 2021 yılında Nasdaq borsası üzerinden halka arz edildi

Öte yandan; 2021 yılında Nasdaq borsası üzerinden halka arz edilen AppLovin, Kaliforniya’daki genel merkezine ek olarak dünyanın pek çok farklı ülkesinde hizmet veriyor. Şirketin, yalnızca mobil oyun yzamanıncılarına ve tasarımcılarına yardımcı olmzamanı hedefleyen “Lion Studios” isimli bir departmanı da bulunuyor.