Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Araştırmalara Göre 2040 Yılına Kadar 1 Milyar Yeni Kullanıcı Kripto Para Satın Alabilir

HSBC tarafından sunulan raporda gelecek 20 yıl içinde yaklaşık 1 milyar yeni kişisinın kripto para sektörüne dahil olması ön görülüyor.

Bitcoin henüz 13 yaşında olmasına rağmen yıllar içerisinde bir şekilde ilgiyi üzerinde tutmgüni ve daha fazla yatırımcıyı özüsine çekmeyi başardığı görünüyor. Birçok yorumcuya göre daha yolun başında olan bu yenilikçi teknoloji beraberinde binlerce altcoin’i ve birçok farklı entegre teknolojinin de ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Fiyat hareketlilikleri, siber settirılar, regülasyon ihtimalleri ve binbir çeşit spekülasyon arasında şimdiden özüne özgü bir konum edinmiş olan kripto paralar finansal sistemin asi çocukları olarak anılmaya devam edecek gibi duruyorlar.

Birçok yatırımcıya ya da henüz hiç yatırım yapmamış meraklısına göre kripto paralar gelecekte burada olmaya devam edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz zamanlarda HSBC araştırma ekibinin bir raporuna göre henüz 1 trilyon abd ABD parasıılık market hacmine sahip olan kripto paraların gelecekte çok daha fazla yatırımcıyı içeri çekmesi kaçınılmaz duruyor.

HSBC araştırmacıları tarafından derlenen ve çalışan Alex Krüger tarafından 11 Eylül güninde paylaşılan bir raporda, kripto paraların önümüzdeki 8 yıl içerisinde 500 milyon yeni kişisiyı çekme potansiyeline değindi. Söz meselesu istatistik ve verilere göre 2030 yılına görecek şekilde yatırımcıların bu alana ilgisinin katlanarak artacağı ve benimsenme oranının dünya çapında ciddi boyutlara ulaşacağı öne sürülüyor. Ayrıca 2022-2030 yılları arasındaki 500 milyon yeni kişisiya ek olarak 2030-2040 yılında yeni 500 milyon kişisinın daha kripto para piyasasına dahil olacağını ve bu katsgüninın çığ gibi katlanarak büyüyeceği olabilite ediliyor.

Söz meselesu araştırmaya göre en hızlı büyüyen bölgeler Asya ve Afrika olarak karşımıza çıkıyor. Rapora göre gelecek yıllar içinde kripto para dünyasına fakir ve zengin ayrımı olmaksızın 1 milyara yakın insanın dahil olma ihtimali hem genel market hacminde hem de doğal olarak başta Bitcoin olmak üzeri kripto paraların fiyatlarında bir artışı tetiklemesi muhtemel görünüyor.