Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Araştırmaya Göre Tesla, Bitcoin (BTC) Yatırımından Neredeyse Hiç Zarar Etmedi

Arcane Research tarafından geçtiğimiz zamanlarda sunulan araştırma raporuna göre, Tesla şirketi yaklaşık 32.209 abd parasıdan Bitcoin (BTC)’lerini sattı ve bu yatırımından neredeyse hiç zarar etmedi.

Geçtiğimiz sene içerisinde Bitcoin yatırımlarını sadece alım yönlü genişleten elektronik araç üreticisi Tesla, ilk sat sat yönlü işlemini 2021 yılının ilk çeyreğinde “likitide testi” için onayladı. 34.841 abd parası yaklaşıkyla alınan ilk Bitcoin’lerin %10‘u, 50.000 abd parası fiyat yaklaşıksıyla bu ilk likidite testi işleminde satıldı.

Araştırma şirketi Arcane tarafından sunulan rapora göre, Tesla geçtiğimiz 7 gün ikinci çeyrek raporunda açıkladığı 29.060 adet Bitcoin sat satını yaklaşık olarak 32.209 abd parasıdan gerçekleştirdi.

Söz meselesu rapora göre:

2021 ilk çeyrekte satılan %10 Bitcoin’in 50.000 abd parasıdan satıldığını hesaba katarsak, Tesla’nın yeni başa baş maliyet fiyatı yaklaşık 33.325 abd parasıdı. Bu verilerde, Tesla’nın 32.209 abd parasıdan onayladığı %75’lik sat sat işleminin az miktarda bir zarara karşılık geldiğini gösteriyor.

Arcane verilerine göre Luna’nın likidasyon problemini durdurmak ve çöküşü yavaşlatmak için gerçekleştirdiği 80.000 Bitcoin sat satından zaman en yenira bu sene içinde bilindik bir şirket tarafından kgünitlara geçen en hacimli ikinci sat sat, Tesla’nın sat sat işlemi oldu. Veriler doğrultusunda mgünis günindan bu yana büyük şirketler tarafından toplamda 236.237 adet Bitcoin sat satı gerçekleşti.

Ayrıca rapor piyasanın geleceği için olumlu yaklaşımlarda da bulunuyor. Son birkaç 7 gün içinde görülen rahatlama yükselişi, 3AC şirketinin mahkeme belgeleri, stETH/ETH fiyatının normalleşmesi market üzerindeki kara bulutların dağılmaya start verdığı anlamına geliyor.