Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ayı piyasası tam gaz devam ederken yatırımcılar türev ürünlere yöneldi


2022 kripto güni piyasası, çoğu Bitcoin yatırımcısının zarar etmesi ve zararına sat sat yapmasına neden olarak günin en kötüsüne dönüştü. Token fiyatlarının hızlı düşüşüne tepki olarak bazı yatırımcılar, güvenli liman varlıklarına yöneldi. Bazıları piyasadan tamamen belirlendi ve kimileri ise şaşırtıcı şekilde kripto türev piyasasına girdi.

Bununla ilgili olarak Cointelegraph, BingX’in marka lideri Emeren yeni Li ile görüştü. BingX, kişisiların yatırım getirileri için başkalarıyla rekabet edebilecekleri ve takipçileri arasında fikirlerini paylaşabilecekleri grafikleriyle tanınan Singapurlu sosyal tabanlı bir kripto para borsası. Borsa, en yeni 24 saat içinde, çoğunlukla türev ürünlerden oluşan yaklaşık 319 milyon abd parasılık işlem hacmi elde etti. Son piyasa düşüşüyle ​​ilgili olarak Li şunları vurguladı:

BingX’in kişisiları çoğalıyor. 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla, kişisi sgünisı ikinci çeyrekte yüzde 70 yükseldi ve düşüşlerden bu yana işlem hacimleri ikiye katlandı. Kullanıcıların kâr etmesine olanak tanıdığı için türev ürünlere olan talebinin hala yükseldiğına inanıyoruz. Düşen fiyatlar sebebiyle diğer ürünlerde böyle bir özellik yok.

Ayı piyasası görülürken yatırımcılar, pozisyonlarını korumak veya tokenlerinin değerinin düşeceğini varsayarak satım opsiyonları olarak bilinen türev ürünlerine ilgi gösterebilir. Bu süreçlerde, şiddetli ve periyodik bir güni piyasası yaşanırsa, teorik olarak kişinin pozisyonunda endişelar ortaya çıkabilir. Ek olarak, açığa sat sat için kredi almak, borsaların kişinin pozisyonlarına zirve faiz oranları uygulamasına neden olabilir. Öte yandan, sat sat yapacak olanları endişeları teorik olarak türev için ödedikleri prim ile sınırlı kalır ve ek faiz ücreti uygulanmaz.

Li, BingX’in en yeni zamanlarda mevduatlarda da keskin bir artış gördüğünü açıkladı. “Yüksek piyasa oynaklığı türev piyasası için uygun olduğundan, bu tür işlemlere daha fazla kişisinın katıldığını ve daha fazla mevduat talebi oluşturduğunu görüyoruz.”

Para buna ek, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinden merkezi finans (CeFi) ürünlerine geri akıyor gibi görünüyor. Li şöyle söyledi: “DeFi stake etme gibi zirve riskli ürünler meselesunda yatırımcılar, Terra Classic (LUNC) olarak yeniden adlandırılan Terra (LUNA) fiyaskosu sebebiyle DeFi protokolündeki sorunlardan etkilenerek paniğe kapılmış durumda. Kullanıcıların risk iştahı da talep de azetti.”

Gerçekten de marj ve sürekli sözleşme ürünleri ile tanınan merkeziyetsiz kripto borsası dYdX, 7 günlık işlem hacminin geçen yıl 24 Ekim ile 30 Ekim arasında tanık olunan 12,5 milyar abd parasıdan yaklaşık yüzde 90 düşüş yaşadı. Bununla birlikte, kısmen yukarıda bahsedilen riskten korunma ihtiyacı sebebiyle işlem hacmi hala bir yıl öncesine göre birkaç kat daha zirve.

Risk açısından görüldüğüğında, dYdX’teki Ethereum ve Bitcoin tasfiyelerindeki artış, haziran ortasından bu yana azettiğı için en kötü durumun en yenia erdiği düşünülüyor. Glassnode bilirkişiları, hem yeni yatırımcılar hem de kripto balinaları tarafından cüzdan adreslerinde tutulan tokenlerin, piyasadaki sat sat baskısına rağmen anlamlı bir şekilde yükseldiğını belirtti.