Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
TikTok’taki canlı yzamaninlara 18+ ayarı! Sadece 18 yaşından büyükler girebilecek

TikTok, Instagram Reels ile rekabetini sürdürürken yeni bir havadis geldi. Buna göre şirket, kişisiların canlı yzamaninları 18+ izleyicilerle sınırlandırmasına olanak tanıyan yeni bir ayarı test ediyor. Şirket, yeni ayarın şu anda belirli kişisilarla sınırlı testte olduğunu onayladı.

TIKTOK’TA CANLI YAYINLARA 18+ AYARI

TikTok’taki 18+ ayarın paylaşılan ekran görüntüleri, yeni seçeneğe erişimi olan kişisiların ayarlarına gidip “yetişkin temalar” düğmesini açıp canlı yzamaninlarını yetişkinlerle sınırlandırabileceğini gösterdi. Buna göre uygulama, bu ayar açıldığında “yalnızca 18 yaş ve ardü izleyicilerin canlı yzamaninınızı görebileceğini” belirtecek. Ayarı açtığınızda, TikTok, 18+ etiketli canlı yzamaninların, uygulamanın çıplaklık, cinsel aktivite ve şiddet politikalarını içeren topluluk kurallarını ihlal etmeleri durumunda kettirılacağını size bildirecek.

TikTok-1

REŞİT OLMAYANLARIN KARŞILAŞMASI ÖNLENECEK

TikTok canlı yzamaninlar için yeni 18+ kısıtlama ayarını test ediyor olsa da, içerik hala uygulamanın politikalarına tabi. Yani bu ayar, kişisiların yetişkinlere uygun içerik yzamaninlamasının bir yolu değil. Ancak reşit olmayanların, yetişkinlere yönelik veya onlar için ilgi çekici olmayan içeriklerle karşılaşmasını önlemenin bir yolu olarak nitelendirilebilir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Herkesin olur dediği donanım olmayacakHerkesin olur dediği donanım olmayacak
Necati Şaşmaz, Erkan Petekkaya, Sinan Engin... Emniyet'e çağrıldılarNecati Şaşmaz, Erkan Petekkaya, Sinan Engin… Emniyet’e çağrıldılar
Korkunç olay! Annesini ve kardeşlerini öldürdüKorkunç olay! Annesini ve kardeşlerini öldürdü