Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance CEO’su CZ, Bu Kripto Paraları “HODL” Etmeye Devam Ediyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para piyasalarındaki çalkantılı sürece rağmen kripto paralarını elinde tutmaya devam ettiğini açıkladı.

CZ, dün attığı bir tweet‘te elinde halen aynı miktarda Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) bulundurduğunu belirtti.

CZ, 2021 yılında Associated Press ile gerçekleştirdiği bir röportajda 2014 yılında evini sattıktan zaman en yenira Bitcoin satın ettiğını ifade etmişti. Bitcoin fiyatı CEO satın ettiktan kısa bir süre zaman en yenira 600 abd parasıdan 200 abd parasıa düşmüş yine de CZ o dönemde bile kripto paralarında bir sat sat yapmamıştı. Bitcoin’in birkaç yükseliş ve düşüş döngüsüne tanıklık eden Binance CEO’su ilk Bitcoin alımlarının çoğunu elinde tutmzamanı başardı.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ve Binance Coin fiyatları, hepsi zamanların zirvelerinden (ATH) %70,85 ve %65,86‘lik düşüşler yaşadı.

Her ne görecek şekilde toplam kripto varlık miktarı bilinmese de Bloomberg Milyarder Endeksi‘ne göre CZ, 18.7 milyar abd parası değerinde varlığa sahip ve bu varlık onu dünyadaki en zengin 77. kişi yapıyor. CEO’nun net değerinin, kripto para piyasasının düşüş süreci sebebiyle 77 milyar abd parasılık büyük bir endişe yaşadığı belirtiliyor.