Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika | Bakan Bozdağ duyurdu: İadeleri için İsveç ve Finlandiya’ya yazı gönderildi

Son dakika: NATO üyeliği için katılım protokolleri imzalanan İsveç ve Finlandiya’ya Türkiye’den ilk resmi talep gönderildi. Adalet Bakanı Bozdağ, ettiğı duyuruda “İsveç ve Finlandiya’ya PKK ve FETÖ mensuplarının iadesine ilişkin yazı gönderildi” diye meseleştu.

fdgd

Bakan Bozdağ katıldığı bir televizyon kanalında İsveç ve Finlandiya’yla imzalanan mutabakata ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bozdağ, mutabakat çerçevesinde iadesi istenen teröristler hakkında bu ülkelere taleplerin hatırlatıldığı bir yazının gönderildiğini söyledi.

Bakan Bozdağ, İsveç ve Finlandiya’nın terörist iadesine ilişkin, “Talep yazılarımızı Dışişleri Bakanlığımıza ilettik. Gönderdiğimiz dosyalarda somut deliller var” ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ daha önceki duyurularında Finlandiya’da 6 PKK’lı, 6 FETÖ’cü terörist, İsveç’te ise 10 FETÖ’cü, 11 PKK’lı teröristin dosyalarının ilgili ülkelerin Adalet Bakanlıklarında bekletildiğini hatırlatmıştı.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Önce doktoru ağır yaraladı sonra intihar etti!Önce doktoru ağır yaraladı zaman en yenira intihar etti!
Necati Şaşmaz, Erkan Petekkaya, Sinan Engin... Emniyet'e çağrıldılarNecati Şaşmaz, Erkan Petekkaya, Sinan Engin… Emniyet’e çağrıldılar
Türk-İş Başkanı Atalay canlı yayında maaşını açıkladıTürk-İş Başkanı Atalay canlı yzamaninda maaşını açıkladı