Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bartın Amasra’daki maden faciasıyla ilgili kahreden detay! ‘Arkadaşlarımı bırakamam’ deyip…

Bartın Amasra’da geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde bir patlama meydana geldi. Grizu patlaması üzerine durulan olayda 41 madenci şehit oldu, 9 kişi yaralandı, 58 işçi ise kurtarıldı. Tüm Türkiye’yi yasa bağan olayla ilgili kahreden bir detay ortaya oldu. Ekipbaşı Yener Saygın’ın patlamanın ilk anında 6 arkadaşını kurtardığı daha zaman en yenira ‘Arkadaşlarımı bırakamam’ dikonumek girdiği madende şehit olduğu öğrenildi.

BARTIN4

6 ARKADAŞINI KURTARDI

Amasra’daki maden faciasında ekipbaşı Yener Saygın (42) aslında gündüz vardiyasındaydı buna rağmen bir arkadaşıyla konum değiştirip geceye kalmıştı. Disiplinli, sakin bir yapısı olan Saygın, patlamanın ilk anlarında 6 arkadaşını dışarıya çıkardı. Fakat dipda başkaları da vardı. “Arkadaşlarımı bırakamam” dikonumek gaz maskesini takıp yeniden dip indi.

“KIZINA AŞIK BİR BABAYDI”

Ne yazık ki bir daha dışarı çıkmaya nefesi yetmedi. Şehit Saygın’ın babasının da aynı madenden emekli olduğu öğrenildi.

Sabah’ın havadisine göre Acı havadisi alan felçli annesi Hafize Saygın büyük acı yaşadı. Halasının oğlu Osman Özer “12 yaşındaki kızı Esila’ya aşık bir babaydı. Her boş vaktini onunla geçirirdi” dedi.

“15 KİŞİDEN BİR TEK BEN SAĞ ÇIKTIM”

Patlamadan iki dakikayla kurtulan maden işçisi Aydın Kalaycı “Eksi 300 kotunda 15 kişiden bir tek ben sağ oldum. Ama ondan zaman en yenira arkadaşlarım için iki kere daha içeri girdim. Arkadaşlarımızı bırakmadık. En en yeni görevimizi ettik. Hepsini topladık. Ocakta kimse kalmadı” diye meseleştu.

Maden işçisi Celal Kara da “Hiçbir şeyden korkmadan, tereddüt dahi etmeden içeriye tekrar girdik ve mücadelemizi verdik. Belki arkadaşlarımız rüyalarımıza girecek. Ekmeğimizi kömürden çıkartıyoruz” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Olta ile 55 kilo ağırlığında turna balığını tuttularOlta ile 55 kilo ağırlığında turna balığını tuttular
Dekolteli hırsızlar olay olmuştu! Ev sahibinden ceza tepkisiDekolteli hırsızlar olay olmuştu! Ev sahibinden ceza tepkisi
Bartın'daki patlamayla ilgili çok acı detay! Bakan Dönmez açıkladıBartın’daki patlamayla ilgili çok acı detay! Bakan Dönmez açıkladı