Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Polygon kurucu ortağından blokzincir eleştirilerine yanıt


Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, resmi Twitter hesabı üzerinden onayladığı yeni bir paylaşımda blokzincirlerin hayali kullanım durumlarından sorumlu tutulması gerektiğini ifade etti. Nailwal, meseleya ilişkin duyurusında blokzincirlerin yeni sorunları çözmediğini, bunun konumine finans, para ve kişisel varlıklar gibi meselelarda karşılaşılan mevcut zorlukları iyileştirdiğini dile getirdi. Söz meselesu paylaşımda “Blokzincirler, (çoğunlukla) herhangi bir yeni problemi ÇÖZMEZLER; bu problemlerin daha önceki çözülme şeklini iyileştirirler. Para, finans ve kişisel varlıklar, çözüm bulunan yeni problemler değil; sadece artık daha iyi bir şekilde çözülüyorlar” ifadeleri kullanıldı.  

Aktarılan detaylara göre; finansal teknoloji alanındaki mevcut zorluklarla mücadele etmek için teknik mekanizmalar geliştiren blokzincirler, yeni problemler icat etmiyor. Bu nedenle danışmanıler, dünya krizlerini çözme meselesunda hayali kullanım durumları üzerinden blokzincirlerin eleştirilmemesi gerektiğini savunuyor.  

Hindistan, ülkenin ilk polis şikayet portalını Polygon blokzincirde kullanıma sunmuştu 

Öte yandan; kısa bir süre önce Hindistan’da Uttar Pradhesh Polisi, ülkenin ilk polis şikayet portalını Polygon blokzincirde kullanıma sunduğunu duyurmuştu. Temel amacın; kolluk etkilileri sistemlerini daha şeffaf bir hale getirmek, manipülasyonu önlemek ve yolsuzluğu ortadan ktopladırmak olduğu ifade edilmişti.