Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bekir Bozdağ’dan flaş ‘yargı paketi’ duyurusı! ‘Kamuoyunu memnun edecek düzenlemeler olacak’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı devamındasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İsveç ve Finlandiya’dan iadeler meselesuyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini bildiren Bozdağ, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO mutabakatı kapsamında FETÖ ve PKK üyelerini Türkiye’ye iade etmelerini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

“5-6 Ekim zamanleri arasında İsveç Adalet Bakanlığından bir heyet ülkemize gelecek.” diyen Bozdağ, şunları kaydetti:

“Bizim bakanlık bürokratlarımız ile iadeler meselesunda teknik düzeyde görüşmeler gerçekleştirilecek İzleme Komitesi çerçevesinde… Dışişleri Bakanlığından bir heyetin de görüşmeler yapmak üzere Finlandiya’ya gideceğini biliyorum. Bizim iade isteğimiz PKK, FETÖ ve DHKP-C başta olmak üzere teröristleri iade en yeniuçları vermelerini bekliyoruz. Bizim iadesini istediğimiz kişiler ülkemizde hakkında soruşturma ve kovuşturma olan kişilerdir.” diye meseleştu.

Bakan Bozdağ, Türkiye’nin iadesini istediği kişilerin İsveç ve Finlandiya’dan ayrılıp ayrılmadığı meselesunda bilgi verilmediğini söyledi.

YARGI PAKETİ MESAJI

Yargı paketi ile ilgili hazırlıkların en yeni aşamaya geldiğini belirten Bozdağ, “Arabuluculuğun kapsamını genişletiyoruz. Kamuoyunu memnun edecek düzenlemeler olacak. Kabine toplantısında arz edilmesinden devamında kamuoyuna açıklayacağız. Meclis açıldığında Meclis gündemine gelmesini ve 1 Ocak’tan önce yasalaştırılmasını planlıyoruz.” diye meseleştu.

AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kapadokya milyonlarca yıl önce Afrika'yı aratmıyormuş!Kapadokya milyonlarca yıl önce Afrika’yı aratmıyormuş!
Erkek hakim 'eşcinseller sitesi'ne üye oldu: Görüştüğü gence müstehcen fotoğraflar gönderdi, davasına baktı! Sonrasında olanlar...Erkek hakim ‘eşcinseller sitesi’ne üye oldu: Görüştüğü gence mardehcen fotoğraflar gönderdi, davasına baktı! Sonrasında olanlar…
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası duyurdu! Ev sahiplerinden sonra kiracılara da doğal gaz desteği! 2.500 TL'ye kadar...Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine devamındası duyurdu! Ev sahiplerinden devamında kiracılara da doğal gaz desteği! 2.500 TL’ye görecek şekilde…