Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance, Kazakistan’da faaliyet göstermek için gerekli onzamani topladı


Kazakistan’ın finansal düzenleyicisi Astana Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA) ülkede faaliyet gösterebilmesi için Binance’e gerekli onzamani verdi.

AFSA, pazartesi günü ettiğı konuşmada, başkent Nur-Sultan’daki Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde dijital varlık alım satım tesisi olarak faaliyet gösteren ve saklama hizmetleri sunan Binance’e onay verdiğini söyledi. Binance, pazartesi günü paylaştığı bir blog gönderisinde onay için başvuru sürecinin tamamlanması gerektiğini söyledi.

AFSA CEO’su Nurkhat Kushimov, Binance’e Kazakistan’da faaliyet göstermesi için lisans vermenin, konumel ve bölgesel çapta dijital varlık endardrisi sektörünün gelişmesine fayda sağlayacağını belirtti. Binance CEO’su CZ, borsanın küresel olarak güvenli ürün ve hizmetler sunarak uyum öncelikli bir yaklaşım benimsediğini söyledi.

CZ, mzamanis zamaninda Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev ile bir araya gelmiş ve ülkedeki sanal varlık piyasası gelişimini desteklemeyi amaçlayan bir mutabakat sözleşmesi imzalamıştı. Binance, bu sözleşme kapsamında Kazakistan’ın kripto para birimleri meselesunda hazırlayacağı yasal yönergeler ve geliştireceği düzenleyici politikalara destek olacak.

İlginizi Çekebilir: Kazakistan kripto borsaların banka hesabı oluşturmasına olanak sağlayacak

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Japonya ve Tayland’ın da dahil olduğu birçok ülkedeki düzenleyiciler, 2021’de Binance’in faaliyetlerine engellemeler getirerek yatırımcılara dikkatlarda bulundu ve borsanın bazı durumlara uygun lisansı olmadan işlem ettiğını iddia etti. Binance, hepsi bunlara karşın 2022’de Fransa, Bahreyn, İspanya ve Dubai’de faaliyet göstermek için gerekli onzamani topladı.