Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance’den Kripto Madencilik Sektörüne Destek: Bulut Madenciliği Başlatacak

Önde gelen kripto para borsası Binance, ilk bulut madencilik operasyonunu gelecek kasım zamanında işe koyultacağını duyurdu.

Bir Binance sözcüsü CoinDesk‘e mail yoluyla ettiğı duyuruda, uzun zamandır hazırlıklarını ettiğı bulut madencilik operasyonuna dair ilk adımı kasım zamanında atacağını duyurdu. Geçtiğimiz 7 gün Bitcoin madencilerini desteklemek için 500 milyon abd parasılık fon yardımı duyurusının ardından şimdi de bulut madenciliği meselesunda netleşen gün zorlu günler yaşayan madencilik camiasına nefes topladırabilir.

Bitcoin fiyatında yaşanan derin düşüş sürecinin ardından bir çok madencilik şirketinin operasyonlarını durdurduğu biliniyor. Artan üretim maliyetleri, en yeni zamanların en zirve seviyesinde olan hash rate oranıyla birlikte madencileri caydırmaya yetiyor. Kripto para ekosistemini güçlendirmek ve dinç tutmak için her meseleda çalışmalarına devam eden Binance ekibi, bu noktada da bir can suyu görevi ardlenmeyi amaçlıyor.

Kendi madencilik cihazlarını satıp alıp işletmekte zorluk çeken yatırımcılara yönelik çalışacak olan bulut madencilik sistemi hakkında daha fazla detzamanın yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Binance sözcüsü meseleyla ilgili verdiği demeçte şu ifadelerde bulundu:

Dünyanın en iyi madencilik havuzlarından biri olan Binance Pool, yalnızca bir madencilik havuzu olarak faaliyet göstermekle kalmayacak, aynı zamanda özellikle belirsiz piyasa koşullarında sağlıklı bir endardri oluşturma meselesunda katkı sağlama sorumluluğunu da ardlenecek.