Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Shopify, Novel iş birliğiyle satıcılara Web3 erişimi sunacak


Dev küresel e-ticaret platformu Shopify, kodsuz Web3 ticaret platformu Novel ile Web3 teknolojilerini hepsi satıcılar için erişilebilir kılmak için iş birliği uyguladığını duyurdu.

İş birliği kapsamında Novel, Shopify App Store’da uygulama işe koyultarak, Shopify’daki satıcılara herhangi bir teknik bilgi veya parasal yatırım gerekmeden Web3 alanında deneyim kazanmalarına olanak sağlayacak araçlar verecek.

Novel Shopify uygulaması, token basımı ve dağıtımı, buna ek olarak kullanışlılık olmak üzere iki ana özellik sunuyor. Basım ve dağıtım özelliği, kişisiların yeni bir NFT koleksiyonu için sanat eseri oluşturmasına veya mevcut bir koleksiyonu yüklemelerine olanak sağlıyor. Novel, devamında koleksiyonda akıllı sözleşmeler işe koyultabilecek ve Shopify’ın vitrinlerinde kişisiların satın alması için sergileyebilecek.

Novel, bir NFT satın edildiğında para birimi köprüsünü otomatik olarak kurarak, müşterilere uygun bir kripto cüzdanı oluşturuyor. Kullanışlılık özelliği ile satıcılar, Shopify vitrinlerinde token geçitli ürünler, URL’ler, indirimler ve Solana (SOL), Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) ağlarında zincirler arası geçitler, buna ek olarak ERC-20 geçiti gibi birçok işlevden faydalanabilecek.

Novel Kurucu Ortağı ve CEO’su Roger Beaman, şöyle belirtti:

“Shopify’ı entegre ederek sektöre öncülük eden bir e-ticaret platformunu kullanabilecek ve hepsi Shopify satıcılarına Web3 ticaret alanına girmek için ihtiyaçları olan araçları verebileceğiz.”