Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BIT Mining Ekonomisti Bitcoin’de Yükselişin Önüne Geçen Şeyleri Açıkladı: İşte O 2 Engel!

Kripto para madenciliği sektörünün devlerinden BIT Mining’in baş ekonomisti Youwei Yang, Bitcoin (BTC) fiyatının yükselememesinin 2 sebebini açıkladı. 

Bitcoin fiyatı 30 bin abd abd dolarıı bandını aşmakta güçlük çekerken gözler tekrardan madencilere çevrildi. Fiyat hareketlerinde yaşanan kısır döngüyü işaret eden BIT Mining baş ekonomisti Youwei Yang dikkat çeken duyurularda bulundu.

Yang, en yeni dönemdeki madenci sat satları ve türev sözleşmelerinin en yenia ermesiyle Bitcoin yükselişinin önüne set çekildiğini vurgularken kar sat satlarının olabilite edilebilir olduğunu ifade etti.

Youwei Yang mesele hakkında ettiğı duyuruda, yaşanan sat sat baskısının madencilerden kaynaklandığı şu ifadelerle detaylandırdı:

Bazı madenciler, madencilik kar marjı en yeni zamanlarda uçtuğı için Bitcoinlerini satıyor. Doğal piyasa ayarlamaleri ve türev sözleşmelerinin ay en yeniuna doğru 29 bin abd abd dolarıı civarında en yenia ermesi de düşüşe katkıda bulunmuş olabilir.

On-chain veriler de madencilerin sat sat baskısı yarattığını destekledi. CryptoQuant tarafından sağlanan veriler, Bitcoin madenci rezervlerinin haziran başından bu yana yaklaşık 5.000 BTC aztopladığını ve bu varlıkların borsalara transfer edildiğini ortaya koydu.

Verilerle örtüşen benzer bir raporda kripto para borsası Bitfinex’den geldi. Borsa tarafından paylaşılan küresel madencilik raporunda, madencilerin borsalara büyük miktarlarda Bitcoin gönderdiği belirtildi:

Bu faaliyetin madenciler tarafından benimsenen potansiyel riskten kaçınma veya riskten korunma stratejilerine işaret ettiğine inanıyoruz ve Bitcoin’e kurumsal ilgi uçtukça Bitcoin madenciliği hisse senetlerinin en yeni zamanlarda yükseldiğini de özellikle belirtmek istiyoruz.

Açıklamasında abd abd dolarıı endeksi ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz politikalarına da değinen Yang, 2024 yılının Mzamanıs zamanından devamında faiz düşüşü gelebileceğini ifade etti. Bununla birlikte bazı kesimlerin DXY ile ters yönlü hareketlerin yaşandığı dönemlerde Bitcoin’i güvenli liman olarak görse de durumum her zaman bu şekilde işlemeyeceğini vurguladı:

Son dönemki enflasyon göz önüne yapıldığında, benim iddiam Fed’in Mzamanıs 2024’e görecek şekilde faizleri düşürmeyebileceği yönünde. Bu, tam teşekküllü bir boğa döngüsünün start vermasının beklendiği zamandır ve uzun vadeli oyuncuları şu andan o zamana görecek şekilde Bitcoin tutmaya ve biriktirmeye teşvik eder. Öte yandan bazıları DXY ile ters yönlü hareketlerin yaşandığı dönemlerde Bitcoin’i güvenli liman olarak görse de durum her zaman böyle değildir.