Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin %7 düşüşün ardından yine ‘Bart Simpen yeni’ formasyonu oluşturdu

Bitcoin (BTC), 7 Haziran’da yeni yükseliş ivmesini koruyamamasının ardından bir süredir seyrettiği işlem aralığına geri döndü.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin yükseliş ivmesini sürdüremedi

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, en en yeni 1 Haziran’da karşı karşıya geldiği dirençten kesin bir şekilde reddedildi.

Parite 7 günya yüzde 6 değer artışıyla işe koyulmış olsa da, 32 bin abd abd dolarııa yaklaşması modu değiştirdi ve Bitcoin, yalnızca birkaç saatte neredeyse 2.500 abd abd dolarıı değer kaybetti.

Saatlik grafikte klasik “Bart Simpen yeni” formasyonunun oluşmasıyla birlikte yatırımcılar, mevcut koşullarda hiçbir değişiklik olmadığı en yeniucuna ulaştı.

Cointelegraph çalışani Michaël van de Poppe, “Bitcoin yine standart bir fiyat hareketi göstererek hepsi dip seviyeleri silip süpürdü,” diye belirtti.

“29 bin abd abd dolarııa tutunursak, hala ufak bir yükseliş için yeterli nedenimizin olacağını düşünüyorum (29 bin abd abd dolarıı hala CME makas bölgesi).”

CME Bitcoin vadeli işlemlerin en yenilandırdıılmayan makasları gösteren 4 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Zincir ardü araştırma kaynağı Material Indicators, söz meselesu makas seviyelerinde ciddi alıcı talebine de dikkat koydu.

29 bin abd abd dolarııın çalışmaması halinde, bir zaman en yeniraki hedef 28 bin abd abd dolarıı civarında.

Analiz platformu Coinglass’ın verileri, geçtiğimiz 24 saatte 60 milyon abd abd dolarıı değerinde BTC ve 158 milyon abd abd dolarıı değerinde altcoin pozisyonunun likide olduğunu gösteriyor.

Kripto likidasyon grafiği. Kaynak: Coinglass