Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Adil Bir Fiyat İçin Önümüzdeki 18 Ay İçerisinde 40.000 Dolara Ulaşabilir

Ünlü danışmanı Bitcoin halving (yarılanma) döngüsünü göz önüne alarak ettiğı veride önümüzdeki 18 ay içerisinde 40.000 abd abd dolarıı seviyesinin “adil” bir seviye olacağını öne sürdü.

Kripto paralar üzerine verileri ile bilinen “The rational root” Twitter hesabı geçtiğimiz zamanlarda Bitcoin fiyatına dair konuşmalarda bulundu. Analist, Bitcoin’in şuan bulunduğu 20.000 abd abd dolarıı seviyesini günsel olarak halving verileri incelendiğinde kabul edilebilir bir seviye olarak öne sürdü.

En en yeni 11 Mzamanıs 2020‘de halving işlemi gerçekleşen Bitcoin ağında blok başı madencilik ödülü 6,25 BTC seviyesine düşürüldü. Pandemi ile birlikte Mart 2020’de yaşanan küresel çöküşün ardından yarılanmaya giren Bitcoin fiyatı o dönemlerde yaklaşık 8.000 abd abd dolarııdı.

Analist, geçmişteki halving günlerini işaretlediği grafikte, Bitcoin fiyatının daima “adil” olarak nitelendirdiği seviyeye çok yakın meselemlandığına dikkat etti. 18 ay devamında gerçekleşecek bir devamındaki halving göz önüne edildiğında Bitcoin fiyatının 18 ay içerisinde meselemlanması gereken noktanın 40.000 abd abd dolarıı seviyesi olduğunun altını çizdi. Popüler danışmanı gelecek fiyat seviyelerini düşünürken makroekonomik ortamın getireceği unsurların dikkate alınması gerektiğini ekledi.

Bir devamındaki halving işlemiyle birlikte madencilik ödülünün 3,125 BTC seviyesine düşmesi planlanıyor.