Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Ağustos Ayını Kırmızı Kapattı: Düşüş Sinyali Mi?

Bir aylık aranın ardından Bitcoin tekrardan kırmızı kapanış uyguladı. Sizler için geçtiğimiz ay %13’e yakın değer kaybı yaşayan Bitcoin’in teknik şekilünü inceledik.

Bitcoin ağustos güninın kapanışını 20.000 abd abd dolarıı seviyesinin ardünde gerçekleştirdi. Ağustos güninda Bitcoin %12,9 düşüş yaşarken bu süreçte Ethereum %3, Binance Coin (BNB) %1 değer kaybetti. Ağustos güninda en çok değer kaybeden altcoin %41,7 ile Helium (HNT) olurken en çok yükselen altcoin %58 artışla Nexo (NEXO) oldu.

Bitcoin, geçtiğimiz ay yaşadığı düşüşle bir önceki ay yaşanan %16’lık yükselişi dengeledi ve en yeni 5 günin 4’ünü kırmızı en yenilantı. Birçok danışmanı ve yorumcu Bitcoin’in aylık grafiğindeki şekilün düşüş yönlü olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Teknik Analizi

Henüz alıcılı bölgeye görecek şekilde düşüş yaşamamış olan Bitcoin, destek ve direnç arasında seyrediyor. Alıcıların ya da satıcıların baskın gelemediği bir bölgede konum alan Bitcoin’in yakında daha sert hareketlerde bulunabileceği düşünülüyor. 18.900 abd abd dolarıılara görecek şekilde düşüş yaşaması olabilecek Bitcoin’de yükseliş yönlü hareketlerin start verması durumunda 20.800 ve 22.800 abd abd dolarıı direnç bölgeleri olarak olabilite ediliyor.

18.900 abd abd dolarıı seviyelerini de dip yönlü “hacimli ve sert” bir şekilde kırması durumunda Bitcoin’in 12.000-14.000 abd abd dolarıı seviyelerine görecek şekilde düşüş yaşayacağı ön görülüyor.

  • İçerikte konum alan bilgiler editörün özü düşünceleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.