Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Michael Saylor Yüz Milyonlarca Dolarlık Vergi Dolandırıcılığı Davası Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Microstrategy kurucusu ve Bitcoin (BTC) destekçisi Michael Saylor, adına açılacak vergi dolandırıcılığı davası hakkında duyurularda bulundu.

ABD Washington D.C Başsavcısı Karl Racine 31 Ağustos zamaninde ettiğı duyuruda, Michael Saylor’un Washington D.C.’de yaşadığını yine de hiç gelir vergisi ödemediğini ifade ederek onu vergi dolandırıcılığı suçu ile itham etti. Ancak Saylor, Forbes’a verdiği demeçte Başsavcının verdiği bilgilerin doğru olmadığını öne sürdü.

Ünlü yatırımcı, D.C.’de yaşadığı ve yüz milyonlarca abd parasılık gelir üzerinden ödemesi gereken gelir vergisini ödemediği iddialarını, yaklaşık on yıldır Florida’da yaşadığını ve oy kullandığını belirterek yanıtladı. Saylor mesele ile ilgili şu açıklamzamani etti:

On yıl önce Miami Beach’te zamani bir ev topladım ve Virginia’dan oraya taşındım. Microstrategy’nin merkezi Virginia’da olsa da Florida, oy kullanıyor, yaşıyorum. Burası aile hayatımın merkezinde konum alıyor.

Öte yandan bir başka duyuru da MicroStrategy’den geldi. Şirket, yanlış olarak nitelendirdiği iddialara karşı agresif savunma yapacaklarını ve hepsini kapsayan bu kargaşanın “kişisel bir vergi meselesi” olduğunu öne sürdü.