Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Cardano (ADA), Avalanche (AVAX) Teknik Analizi

9 Hafta ard arde düşüşle kapanış yapan Bitcoin, bu 7 günya yükselişle start verdı.

Bitcoin

Kasım zamanindan beri devam eden düşüşün ardından Terra’nın çöküşüyle birlikte 27 bin birim seviyelerine görecek şekilde geri çekilme yaşayan Bitcoin en yeni 24 saatlik periyotta, %4’lük yükseliş göstererek 32.200 seviyelerine yükseldi. Yazım esnasında 31.700 birim civarlarında bulunan Bitcoin, önemli bir direnç bölgesinde bulunuyor.

Güncel destek seviyeleri, 30600 birim ve 28500 birim bölgeleri olan bitcoin’in bu bögeleri kaybetmesi halinde 24 bin birimlara görecek şekilde düşüş yaşama ihtimali bulunurken bulunduğumuz direnç bölgesini tamamen kazanması durumunda 34 bin birima görecek şekilde yükselme ihtimali bulunuyor. 200 mumluk hareketli hemen hemennın altında bulunan Bitcoin 50 mumluk hareketli ortalamzamani sert bir mumla kırmıştı. Ayrıca Bitcoin, uzun süre ardından tekrar 600 milyar birimlık market değerine ulaştı.

Ethereum

Üst range’in tam orta noktasından tepki alan Ethereum, aynı zamanda düşen trendinden de tepki almış gibi görünüyor. 2011 birim seviyelerini geri alması durumunda bir devamındaki direnç seviyesi 2115 birim olarak karşımıza çıkıyor. Güncel destek seviyeleri 1910 ve 1700 birimdır. Trend’in ve Range’in ortasının kırılımı durumunda yükselişten bahsedebiliriz.

Cardano

200 Günlük hareketli hemen hemensının oldukça dipsında konum alan Cardano (ADA), henüz düşen trendini kırabilmiş değil. Kırmızı renkle belirtilen düşen trend kırılmadan bir yükselişten bahsedemeyiz. Ancak 0,44 birimı güçlü bir destek haline getirerek altından mum kapanışı gerçekleştirmeyen Cardano, yaklaşık 20 gündür altında ktopladığı 0.62 birimın üzerine belirlendi. Eğer 0,62 birimın ardünde kalabilir ve düşen trendini kırabilirse bir devamındaki önemli bölgeler 0,76 ve 1 birim seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinde kalamaz ise tepki alacağı düşünülen bölge 0,44-0,47 birim civarlarıdır. Son 24 saatlik periyotta %25 yükselen ADA, Ripple’ı geçerek CoinMarketCap yapmış olduğu listede 6. sıraya konumleşti.

AVAX

Henüz hiçbir önemli bölgesini geri kazanamamış olan AVAX, Luna vakfının elindeki token’ları bozduracağı iddiasıyla oldukça büyük bir düşüş yaşamıştı. Güncel olarak 21,822 birim civarı destek seviyesi bulunan AVAX’ın yükselişinden bahsedebilmemiz için öncelikle düşen trendini ardından ise 40 birim bölgesini geri alabilmesi gerekiyor.

Solana

Yaklaşık 20 gündür 17 birimlık bir fiyat aralığında hareket eden Solana, dünkü bitcoin yükselişiyle birlikte range’in tam ortasına görecek şekilde yükseldi ve 48.5 birimdan tepki topladı. Şu anda 50 mumluk hareketli hemen hemensının hemen üzerinde bulunan SOL, bulunduğu konumi koruyabilir ve 48.5 birimı geçebilirse 57 birimlara görecek şekilde bir yükseliş beklenebilir. Ayrıca Solana’nın destek seviyesi, 40.5 birim civarlarıdır.

  • İçerikte konum alan bütün veriler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım en yeniuçlarınızdan makalenin yazarları sorumlu tutulamaz. Ayrıca her yatırım ve ticaret hareketi risk barındırır. Bu yüzden yatırım yaparken özü araştırmalarınızı yapmanız gerekmektedir.