Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin en yeni birkaç günün en düşük seviyelerini kaydetti

Bitcoin (BTC), ABD borsalarının geleceğiyle ilgili şüphelerin ortaya çıkmasıyla beraber 16 Ağustos’ta en yeni birkaç günün en düşük seviyelerini kaydetti

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

ABD hisseleri sert dirençle karşı karşıya

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, gün içinde Bitstamp’ta 12 Ağustos’tan işe koyulyarak kaydettiği 23.685 abd ABD parasıılık en düşük seviyelere ulaştı.

Parite, 24 saat süren durgunluğun ardından Wall Street açılışında gün içinde 25 bin abd ABD parasııı geçen önceki en en çok seviyelerin giderek çift tepe gibi görünmesiyle beraber dip yönlü hareket etmeye işe koyuldı.

Olası senaryoları veri eden Il Capo of Crypto, Bitcoin’in çıkış yapamaması sebebiyle yukarı yönlü bir hareketin artık pek olası olmadığı meselesunda dikkat.

Il Capo of Crypto, gün içinde paylaştığı yeni bir Twitter gönderisinde, “İki seçenek var ve ikisi de düşüş yönünde,” ifadelerini kullandı.

Varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, uyguladığı veride, 50 günlük hareketli hemen hemenlarının üzerinde işlem gören S&P 500 hisselerinin altını çizdi.

Timmer, “S&P 500’de 50 günlük hareketli hemen hemennın üzerinde işlem gören hisselerin yüzdesi 88, oldukça çarpıcı bir oran,” ifadelerini kullandı.

“Bu durum, yeni bir döngüsel boğa piyasasının devam ettiğini göstermek için yeterli bir yükseliş sinyali mi veriyor, yoksa sadece şu anda aşırı alımda olan bir zamanı piyasası rallisi mi?”

Timmer, paylaştığı bir zaman en yeniraki gönderide ise birçok hisse senedinin 70 veya daha fazla göreceli güç endeksine (RSI) sahip olduğunu belirtti.

Bu arada Cane Island Alternative Advisors’ın yatırım yöneticisi Timothy Peteren yeni da S&P 500 için benzer bir uzun vadeli olabilitede bulundu.

S&P endeksi yazının yazıldığı esnada gün içinde yüzde 0,3 düşerken, Nasdaq Composite endeksi  ise yüzde 1’lik düşüşle gün içinde işlem gördü.

Altcoin piyasasında DOG rüzgarı esti

Altcoinlerde, piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasındaki kazançlara öncülük eden Dogecoin (DOGE) oldu.

DOGE/USD, gün içinde 18 Mzamanıs’tan beri ilk kez 0,09 abd ABD parasııı geçerek, paritenin haziran ortasında gördüğü dipten zaman en yenira yüzde 86,5’lik artış kaydetti.

DOGE/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Ether (ETH) ise en yeni 24 saat içinde oldukça durgundu ve 1.900 abd ABD parasııın altında işlem gördü.

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Alım satım firması DailyFX’in kıdemli stratejisti James Stanley, yine de ETH/USD’nin haziran zamanında gördüğü düşük seviyelerden zaman en yenira iyimserdi ve 1.818 abd ABD parasıı seviyesini destekledi.

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamzamanı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.