Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin, Fed en yeniuçı devamındası 20.000 abd parası civarında geziniyor

Bitcoin (BTC), Federal Rezer’in faiz oranı artışı en yeniuçının ardından 3 Kasım’da düşüş yaşadı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

İşlem aralığı 20.000 abd parası civarında

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, gün içinde 20 bin abd parasıın biraz üzerinde gezindi.

Paritede, Fed’in faizi yüzde 0,75 oranında artırmasının ardından, yukarı ve zarar hareketlerin hem uzun hem de kısa tasfiyeleri tetiklemesi sebebiyle ani oynaklıklar görüldü.

Coinglass’tan alınan veriler, yazının yazıldığı ana görecek şekilde 24 saat boyunca çapraz kripto tasfiyelerinin toplam 165 milyon abd parası olduğunu doğruladı.

Bitcoin nihayetinde 3 Kasım’da, Fed en yeniuçı öncesi gezindiği seviyesinden biraz daha düşük bir alanda seyretmeye devam etti.

Popüler Twitter trader’ı Crypto Tony de Twitter takipçilerine, “Boğa koşusunu start vertmak için daha fazla konsolidasyon ve bir düşüş daha beklediğim için asıl önyargım değişmedi.” dedi.

İzleme kaynağı Material Indicators’tan alınan veriler, Binance emir defterindeki işlemleri kullanarak potansiyel destek ve direnç bölgelerini vurguladı.

19 bin abd parası ve 21 bin abd parasılık seviyeler, zincir içi analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan danışmanı Maartunn’un odak noktasıydı.

Maartunn, “19 bin ve 21 bin abd parası seviyesine iki sipariş kümesi eklendi. Bunlar FOMC’nin etrafına konumleştirildi,” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Bu yeni işlem aralığı mı olacak?”

BTC/USD emir defteri verileri (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter

DXY, riskli varlıklar için kötü havadislere işaret ediyor

Bu arada bir diğer trader John Wick ise, faiz artırımının ardından ABD abd parasıının güçlenmesi meselesunda temkinli olduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin satıcılarının gücü tüözü — Dip yakın mı?

 

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Wick, ABD abd parasıı endeksinin (DXY) grafiklerini paylaşarak USD’nin değer kazanmasının etkisinin, risk varlıklarında da hissedileceği meselesunda dikkatda bulundu.

“Bu, BTC dahil hepsini kapsayan varlık fiyatlarına baskı yapacak. RSI’ın orta çizginin üzerinde nasıl yükselişe geçtiğine dikkat edin.”

ABD Dolar Endeksi (DXY) duyurulı grafik. Kaynak: John Wick/ Twitter

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamgüni amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.