Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“Bitcoin fiyatı 0 olmayacaksa 1 milyon abd parasıa gider” – MicroStrategy CEO’su

Bitcoin (BTC) para biriminin en güçlü savunucularından biri, BTC fiyat olabilitelerini önemli ölçüde azalttı.

Bağımsız araştırma şirketi Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, 9 Haziran’da CNBC ile uyguladığı röportajda, BTC/USD paritesinin, yılı start verngıç ​​fiyatının üzerinde bitirip bitirmeyeceğinden emin olmadığını açıkladı.

Lee, piyasanın “zaten dibe vurduğunu” öne sürdü

Makro baskılar, Terra LUNA fiyaskosu gibi olaylarla birleşerek olumsuz hissi yukarı taşıdıkça, 2022 için Bitcoin fiyat olabiliteleri dip çekildi.

Birçok bilirkişi, BTC/USD paritesinin 20.000 abd parası altına ineceğine dair görüş ortaya atsa da Lee, arka planda konum alan gücün dikkat değer olduğuna inanıyor.

CNBC’nin CB Overtime yzamaninında meseleşan Lee, “Bu risk taşıyan bir varlık. Haliyle Nasdaq ve Bitcoin’in ralli uyguladığı ölçüde, piyasanın zaten dibe vurduğu meselesunda daha rahat olmamızı sağladığını düşünüyorum” dedi.

Aynı zamanda Lee, ABD borsası Coinbase de dahil olmak üzere büyük kripto şirketlerindeki Terra fiyaskosuna ve işten çıkarmalara dikkat çekerek, Bitcoin’in “insanların beklediğinden çok daha iyi dayandığını” söyledi.

2023’ün başında BTC fiyat hareketinin nereye gideceği sorulduğunda, korelasyon içinde olan borsalar kazanç sağlasa bile, daha az iyimser yaklaştı.

“Bence Bitcoin yıl boyunca yatay ilerleyecek, muhtemelen yukarı çıkacak” dedi.

Lee, daha önce Bitcoin fiyatında yükseliş beklentisiyle ünlüydü. Bunların arasında, geçen kasım zamaninda hepsi zamanların en en çok seviyesi olan 69.000 abd parasıdan kısa süre zaman en yenira, “2022 yılında 200.000 abd parasılık olabilitei” vardı.

BTC hakkında Saylor: “Sıfıra gitmezse, bir milyona gider”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ana akım medyaya uyguladığı yorumlarda kalıcı fiyat hareketi için dip yönü görmezden gelerek yükselişe işaret etti.

İlgili: Bitcoin fiyatı Fed toplantısı öncesi 39 bin abd parasıı geçti

8 Haziran’da CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin’in yasaklanacağını veya sıfıra gideceğini iddia edenlerin “itibarsızlaştırıldığını” söyledi.

Saylor, “Eğer karşı gelenler ve şüpheciler yanılıyorsa, ki bu noktada ikisinin de yanıldığı açık, sıfıra gitmeyecek ve sıfıra gitmeyecekse bir milyona gidecek” dedi.

Yeni bir durum olmasa da, Saylor’un “buradan nereye gittiğimiz meselesunda çok iyimser” olması, merkez bankası parasal sıkılaştırma döneminde, risk varlıklarına ilişkin genel olarak karamsar bakış açısına tezat oluşturuyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, bazıları anlamlı bir fiyat toparlanmasının yaşanması için 2024’te gerçekleşecek bir zaman en yeniraki blok ödül yarılanması (halving) sürecine görecek şekilde süreceğine inanıyor.

Bu arada Saylor, mevcut rezervleri için daha fazla BTC satın alma meselesunda, “piyaszamani zamanlama vermenin” bir anlamı olmadığını söyledi.

“Büyük bir şirket olarak abd parası yaklaşıksı maliyetine benzer hareket ediyoruz” diye açıkladı.

Piyasada zamanlama yapmaya çalışmıyoruz. Bence S&P ve Bitcoin endeksindeki hepsi istatistikler, piyaszamani zamanlayamayacağınızı gösteriyor. Koşulların bize izin verdiği ölçüde piyasaya serbest nakit akışı sağlıyoruz.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, bu yazının hazırlandığı 9 Haziran itibarıyla yaklaşık 30.500 abd parası seviyesinde işlem görüyordu.

BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.