Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı, 200 7 günlık hareketli yaklaşıkya yaklaşıyor

Analistler, boğaların tek seferde direnci kıramayacağı meselesunda dikkatda bulundu ve Bitcoin (BTC), 18 Temmuz’da Wall Street açılışında 22 bin abd ABD parasııda gezindi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin, zamanı piyasasındaki desteğini geri kazanabilir mi?

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen verilere göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’ta 22.500 abd ABD parasııa ulaştıktan zaman en yenira konsolide olmaya start verdı.

Bu fiyat seviyesi, 200 7 günlık hareketli yaklaşık (WMA) etrafında toplanan borsaların sat sat pozisyonlarının start verngıcını temsil ediyordu. Ayrıca bu alan, çalışanler tarafından “kırılması zor olacak” diye yorumlanıyor.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michaël van de Poppe, Twitter takipçileri ile paylaştığı en yeni güncellemede, “200 7 günlık hareketli yaklaşık ve menzil direnciyle karşı karşıya olduğumuz için bu noktada Bitcoin’de devamlılık beklemiyoruz,” dedi.

Bir diğer çalışan Rekt Capital ise, Bitcoin’in hemen yukarı yönlü ivme alıp bunu sürdürme potansiyeli meselesunda biraz daha şüpheci görünüyor.

Van de Poppe yine de piyasa için bir soluklanmanın karlı olacağını duyurularine ekleyip şu cümlelerle devam etti:

“Hafif konsolidasyon, 22.600 abd ABD parasııın üzerine doğru bir kırılmzamanı tetikler ve 28 bin abd ABD parasııa doğru giden yolu harekete geçirir.”

Asya ve Amerika Birleşik Devletleri, ABD abd ABD parasııının geri çekilmesinden dolzamanı mütevazı kazançlar elde ederken, hem Bitcoin hem de altcoinler ise hisse senedi piyasalarında gün içinde bir rahatlama sağladı.

S&P 500 ve Nasdaq Composite Endeksi, açılıştan yaklaşık bir saat zaman en yenira sırasıyla yüzde 0,7 ve yüzde 1 artış gösterdi.

Bu arada, zincir ardü analitik kaynağı Whalemap, “Bitcoin için start verngıç zamanı,” olabiliteinde bulunurken, spot fiyatının altındaki büyük alıcı ilgisine dayalı olarak daha iyimser bir yaklaşım tablosu sundu.

Diğer izleme kaynağı Material Indicators’tan elde edilen veriler ise Binance emir defterinde de benzer destek oluşumu olduğunu gösterdi.

BTC/USD emir defteri verileri (Binance). Kaynak: Material Indicators

Ethereum performansını korumaya devam ediyor

Altcoinlerde BTC’ye oranla büyük kazançlar elde eden Ether (ETH), bir aydan fazla süre içinde en zirve seviyelerini de en yenilandırdıtıktan zaman en yenira 1.500 abd ABD parasıı seviyesine yaklaştı.

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Bitcoin’in yükselişini bile geride bırakan ETH/USD paritesi, traderların gözdesi oldu. Mzamanıs zamanından start veryarak Terra (LUNA) çöküşünden dolzamanı çok düşük fiyat seviyelerini gören ETH, sağlam şekilde geri döndü.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.