Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin, Jim Cramer’a göre 12 bin birima çakılabilir!


CNBC’nin “Mad Money” programının sunucusu Jim Cramer, Bitcoin (BTC) fiyatının 12 bin birima görecek şekilde gerileyebileceğini söyledi.

Kanalın bir diğer programı “Squawk Box”a meselek olan Cramer, programa geçtiğimiz zamanlarda meselek olan ve Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın konuşmalarına değindi.

Novogratz, kripto para piyasası için düşüş hala mümkün olsa da, dip yapmaya borsalardan daha yakın olduğunu söylemişti. BTC’nin en büyük kurumsal yatırımcılarından MicroStrategy’nin lideri ise Bitcoin’in zamani bir alım fırsatı sunduklarını ve şirket olarak sat sat yapmayacakları konuşmasında bulunmuştu.

İki kripto liderinin Bitcoin’e “artık düşmesine izin veremeyecek görecek şekilde bağlı olduklarını” söyleyen Cramer, bu nedenle her şeyin normal bir düşüş olduğunu ve devamında ralli göreceğimizi söylediklerini ileri sürdü.

Bitcoin fiyatına ilişkin özü beklentisi sorulan Cramer, şöyle yanıtladı:

“12 bin birimı göreceğini düşünüyorum, yani bu fiyasko işe koyulmadan hemen öncesine.”

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre en en yeni Ekim 2020’de 12 bin birimdan işlem gördü. Yaklaşık bir buçuk ay devamında yeni bir boğa piyasasına işe koyulyan kripto para, tepe noktasın 69 bin birima görecek şekilde yükseldi.

2022 başından beri sat sat baskısı altında olan BTC, 7 gün en yeniu 18 bin birimın altını gördü. Yeni 7 günya nispeten güçlü işe koyulyan Bitcoin, havadis yzamanin saati itibarıyla 21.370 birimdan işlem görüyor.