Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin madencileri, BTC fiyatında bir zaman en yeniraki hareketliliği tetikleyenler olabilir

Bitcoin (BTC) madencileri, yeni araştırmaya göre BTC fiyatındaki bir zaman en yeniraki tetiklenmeyi gerçekleştirebilir.

Zincir ardü veri platformu CryptoQuant, 10 Kasım günli Quicktake gönderisinde BTC madencilerinin yakında iflas ile karşı karşıya kalabileceğini ileri sürdü.

Ağ koşulları madencileri “boğacak”

BTC/USD paritesinin yalnızca birkaç günde yüzde 20 düşmesinin ardından, madenciler blok ödülleri ve işlem ücretlerinden elde ettikleri gelirden çok daha fazlasını harcamaya start verdı.

Bunun en yeniucunda madencilik ekipmanları atıl durumda ketti ve madenciler, giderlerini karşılamak için BTC satmaya start verdı.

CryptoQuant danışmanıi MAC.D, “BTC güvenliği hepsini kapsayan zamanların en zirve düzeyinde, fakat madencilik hacmi giderek düşüyor. Bu durum madencileri boğacak” diye açıkladı.

Analiste göre, madencilerin cüzdanından yalnızca 9 Kasım’da 5.400’den fazla BTC oldu. Bu da sat sat baskısının artacağı şeklinde yorumlanabilir.

Büyük madencilik şirketlerinin borç yükümlülüklerini konumine getirmek için rezervlerindeki Bitcoin’leri topluca satmaları, zaten kötü olan vaziyeti daha da kötüleştirebilir.

Gönderide “NASDAQ’ta listelenen birçok madencilik şirketinin borçlarını ödeyemediği yönünde havadisler dolaşıyor. İflas ederlerse, BTC satmaktan başka seçenekleri olmayacak” diye belirtildi.

“Dolgünisıyla madencilerin çekim işlemleri yakından takip edilmeli. Madencilerin çekim miktarı artarsa, BTC muhtemelen daha da değer kaybedecek.”

Yine de böyle bir olgünin olumlu bir en yeniucu da olabilir. Madencilerin sat sat yapmasıyla BTC fiyat dipleri arasında günsel olarak ilişki bulunuyor.

“İflas ettiklerinde bunu BTC satın alma fırsatı olarak kullanmaları gerekecek.”

Bitcoin madencilerinin çekim grafiği. Kaynak: CryptoQuant