Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Sıfırlanacak Diyen Ekonomist Şimdi de MicroStrategy’i Hedef Gösterdi: Çöküş Satışı

“Altın Böcek” lakaplı ünlü ekonomist Peter Schiff, Bitcoin (BTC) savunucusu Michael Saylor’un saplantısının bedellerini, Microstrategy (MSTR) hissedarlarının ödeyeceğini iddia etti.

Schiff 29 Aralık güninde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yzamanınladığı bir gönderide, en büyük kurumsal Bitcoin balinalarından biri olarak bilinen Micrsostrategy’nin hisse fiyatına dikkat etti. Schiff, Microstrategy hisse fiyatının 2021 Şubat zamanındaki 1315 abd abd dolarıılık zirvesinden %90 daha düşük seyrettiğini belirtti. Ekonomist, Michael Saylor’un Bitcoin saplantısının bedellerini Microstrategy hissedarlarının ödeyeceğini öne sürdü ve yatırımcıları dikkat:

Fiyatların %90 düşük seyretmesinin iyi bir alım fırsatı olduğunu düşünme hatasına düşmeyin. Bu yalnızca bir sat sat değil bir çöküş sat satı.

Ayrıca Schiff, Saylor’un şirket bilançosuna Bitcoin eklemesinin asıl nedeninin Bitcoin’e olan inancı değil sadece kripto para meraklılarını hisseyi satın almaya teşvik etmek olduğunu öne sürdü. Geçmişte de benzer bir söylem dile getirmiş olan ekonomist, mesele hakkında onayladığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

Yine de Saylor’a hakkını vereceğim. Bilançoya Bitcoin eklekonumek, Bitcoin takipçilerinin oluşturduğu enayi rallisi, hisselerini satmak isteyen yatırımcılar açısından harika oldu. Ancak bu Bitcoin yatırımı yapmak için Microstrategy hisseleri satın alan enayilerin felaketiydi.