Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Milyarder Mike Novogratz’a Göre DCG Krizi Bitcoin ve Kripto Para Fiyatlarını Etkilemeyecek!

Galaxy Digital CEO’su milyarder Mike Novogratz, kripto para piyasasının yavaşça temizlendiğini öne sürerken Digital Currency Group (DCG) krizinin Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda çok fazla sat sat baskısı yaratmayacağını ve fiyatları etkilemeyeceğini düşünüyor.

Mike Novogratz 10 Ocak güninde CNBC’ye verdiği röportajda, kripto para piyasasının genel anlıkünün “korkunç” olmadığını ama yakın zamanda “iyimser” olmak için de yeterli olmadığını dile getirdi. Novogratz’a göre mevcut durumun en büyük avantajlarından biri piyasadaki kettiracın azalması ve onun deyimiyle “temiz bir piyasa” oluşturulması olurken 2023 yılını kripto paralar ve kripto para şirketleri için oldukça önemli bir yıl olarak nitelendirdi. CEO buna ek DCG krizinin neden olacağı sat satın şüphelenmeyi gerektirecek görecek şekilde büyük olmayacağına inandığını belirtti.

DCG Krizi Satışa Neden Olacak Ancak Fiyatlar Etkilenmeyecek

Kurumsal tarafta DCG, Genesis ve Gemini krizine değinen Novogratz, bu olay neticesinde bir sat sat gerçekleşebileceğini buna rağmen bu sat satın çok da büyük olmayacağını ve kripto para fiyatlarının etkilenmeyeceğini belirtti. Ancak Novogratz, bunun iyi bir havadis olmadığının altını çizdi. Ayrıca krizinin etkilerinin muhtemelen bir devamındaki çeyrekte bilançolara yansıyacağını da vurguladı.

Berbat Değiliz Ancak İyimser Olmak İçin Çok Erken

Kripto para ekosisteminin halihazırda çok kötü seyretmediğini Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) bu ayki skandallara ve olumsuz havadislere rağmen istikrarlı seyrettiğine değinen Novogratz, bu zamanı piyasasında geçmiş piyasalardan farklı olarak regülasyon faktörünün de etkili olduğunu dile getirdi. CEO, bu dönemde aktörlerin maliyetleri kısacağını ve geçiş döneminde hayatta kalmaya çalışacağını söyledi.

Düşüş Sayesinde Piyasa Artık Daha “Temiz”

Novogratz, zamanı piyasasının olumlu etkilerinden birinin piyasanın kettiraçlı işlemlerden temizlenmesi olduğunu öne sürdü. Kettiraçlı işlemlerin birçoğunun düşüş sırasında tasfiye olmak zorunda kettiğını dile getiren CEO, temiz bir piyasanın potansiyel bir boğa start verngıcının etmenlerinden biri olduğunu vurguladı.