Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Yarılanmasıyla (Halving) Birlikte Fiyatı Yıl Sonundan Önce 24 Bin Dolara Düşebilir – Analist

Bitcoin son 24 saatlik periyotta yaklaşık %2,5 düşerek 38500 birim civarlarında seyrediyor. Son zamanlarda kripto para piyasasındaki en popüler konulardan biri ise Bitcoin’in dört yıllık yarılanma döngüsü ve bunun fiyat üzerindeki etkisi.

Birçok analist ve yorumcu tarafından bitcoin için 2021 yılında hedef olarak gösterilen 100.000 birim seviyesine ulaşılamadı ve 2022 yılı için ne olacağı merak ediliyor.

Bitcoin şu anda kritik seviye olarak adlandırılabilecek 40.000 birim seviyesinin altında seyrediyor ve birçok analist 40.000-45.000 birim aralığına toparlanma olasılığının fazla olduğunu düşünüyor.

Dört yıllık yarılanma döngüsüne genel bir araştırma yapan Twitter’daki kripto fenomenlerinden Wolves of Crypto, ettiğı bir paylaşımda beklentilerini söyledi.

Bu araştırmade, geçtiğimiz yıl kasım ayında 68.789 birimlık seviyenin Bitcoin’in döngüsü için en yüksek seviye olduğu ve şu anda döngünün ardından düzeltme aşamasında olduğunu düşünüyor. Ayrıca Wolves of Crypto:

200 haftalık basit hareketli ortalama (SMA), Bitcoin için uzun süredir test edilen ve temas halinde ayı piyasasının bitişini işaret ediyor. Bu nedenle dip seviyeleri buralar olacak ve yaklaşık 24.000 birima gerileyecek.

dedi.

Ayrıca bu araştırmae göre Bitcoin fiyatı 2023 yılının Ağustos veya Eylül aylarında bir önceki en yüksek seviyesi olan 69 bin birimın üzerine çıkacak.

Bitcoin Alım Bölgesinde Mi?

Kripto para analisti Philip Swift ise Bitcoin’in biriktirme seviyesinde olduğunu düşünüyor. Swift’e göre aktif adres duyarlılığı göstergesi (AASI) Bitcoin’in alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Swift, “AASI’ya göre şu an yeşil bölgeye geri döndüğünü bu durumun ise Bitcoin’deki fiyat değişikliği için makul seviye olduğunu gösteriyor.” dedi. Ayrıca analist:

Bu gösterge orta vadeli sinyallerde boğa ve ayı piyasalarına geçiş için yüksek isabetle çalışıyor.

dedi.

İçerikte yer alan bilgiler sadece analistlerin düşünceleridir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.