Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de (BTC) Bu Durum Son 7 Yıl İçerisinde Yalnızca 2 Kez Daha Görüldü: Uzun Vadeli Yatırımcılar İçin Fırsat

On-Chain veri danışmanıi Charles Edwards, Bitcoin’in (BTC) halihazırda adil değerinin %54 zararnda işlem gördüğünü belirterek bu durumun uzun vadeli yatırımcılar için harika bir fırsat olduğuna dikkat koydu.

Edwards 4 Kasım zamaninde sosyal medya hesabı üzerinden uyguladığı paylaşımda, Bitcoin’in yaklaşık 43 bin birimlık enerji değerine göre yaklaşık %54 daha ucuza işlem gördüğüne işaret etti. Analist bu durumun geçtiğimiz 7 yıl içerisinde yalnızca iki kere daha görüldüğünü söyledi.

Charles Edwards, 7 Şubat 2019 zamaninde zamanı piyasasının dibinde ve 12 Mart 2020’de işe koyulyan ve Bitcoin’in 2 günde %50’nin üzerinde değer kaybederek 3.800 birima görecek şekilde gerilemesine neden olan düşüşte benzer durumların oluştuğunu belirtti. Geçmiş iki zamaninde incelendiğinde orta ve uzun vade için oldukça karlı alım fırsatları olarak öne belirlendiğını ima eden danışmanı, içinde bulunduğumuz piyasada da Bitcoin’in orta ve uzun vadede benzer performans göstermesinin olası olduğuna işaret etti.

Daha önce birçok danışmanı, Bitcoin’in enerji değerinin piyasa fiyatı ile paralel ilerlemediği dönemlerde güçlü yön değişimlerinin yaşanabileceğini ifade etmişti. Analist Raoul Pal de 2021’in Mart zamanında benzer bir değerleme yöntemiyle Bitcoin’in aşırı satıldığını öne sürmüştü.