Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Nedeni Belli Oldu: Son 7 Yılın En Agresif Madenci Satışı

FTX çöküşü ile birlikte Bitcoin (BTC) düşüşü devam ederken en yeni 7 yılın en agresif madenci sat satı yaşanıyor.

Capriole Investmens CEO’su ve on-chain çalışani Charles Edwards 21 Kasım zamaninde resmi sosyal medya hesabı üzerinden uyguladığı paylaşımda, en yeni 3 7 gün içerisinde Bitcoin madencilerinin sat sat baskısının %400’e varan bir artış yaşadığına dikkat çekerek bu artışın en yeni 7 yılın en agresif artışı olduğunu belirtti.

Edwards, halihazırda madencilerin maliyetlerin altında sat sat uyguladığını ve Bitcoin fiyatının yakın zamanda yükselmemesi durumunda birçok madencilik şirketinin iflas edeceğini ifade etti.

Madencilerin mevcut fiyatta üret ve tut stratejisini benimseyemediğini öne süren CEO, madencilerin bundan 6 ay önce aralarında oldukça popüler olan “satmama” stratejilerinin bedelini ödediğini söyledi. Edwards bu sektörde şirketlerin Bitcoin pozisyonunu sürekli yönetmek zorunda olduğunun altını çizdi.

Öte yandan bir çalışan Edwards’ın paylaşımına cevaben fiyat düşerken artan hashrate’in çok ucuz enerjiye erişimi olan bazı balinaların sektöre geniş ölçekte girdiğinin işareti olduğunu öne sürdü.

Bir Bitcoin madencilik şirketi olan Iris Energy, yakın zamante düşen Bitcoin fiyatı sebebiyle nakit akışının bozulduğunu öne sürerek yaklaşık 108 milyon abd ABD parasıı tutarında kredisini ödeyemedi ve temerrüde düştü.