Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BitMEX Rus kişisiların borsaya AB’den erişimini kısıtlayacak


Dev kripto para borsası BitMEX, Avrupa’nın Rusya’ya uyguladığı onayladırımlara uygunluğu artırmak için çalışıyor: Borsa, Rus kişisilara büyük kısıtlamalar uygulamaya hazırlanıyor.

BitMEX, Cointelegraph’ın ettiğı duyuma göre kısıtlanan ülkeler politikasını Avrupa Birliği’nin çeşitli kısıtlzamanıcı önlemlerine uyum sağlamak için değiştiriyor.

Kripto para borsası, kişisilarını pazartesi günü e-posta yoluyla yapılacak değişiklikler hakkında bilgilendirdi.

Cointelegraph tarafından görülen e-postaya göre, Rusya vatandaşları ve ülke sakinleri, 11 Temmuz 2022’den start veryarak BitMEX hizmetlerine Avrupa Birliği sınırlarından erişim sağlayamayacak. Bir istisna sağlanmaması halinde Rus kişisilar, Avrupa Birliği sınırlarında oldukları sürece hesaplarına giremeyecek ve herhangi bir hizmete erişemeyecek.

Yeni kısıtlamalar, AB’de veya İsviçre’de ikamet eden ve BitMEX hizmetlerine AB sınırlarından erişmeye çalışan Rus vatandaşlarını ve sakinlerini kapsamıyor.

Bildiride “AB veya İsviçre’de ikamet ediyorsanız veya çifte vatandaşlığınız varsa ve Rusya dışında oturuyorsanız, muaf tutulmak ve hizmetlerimize AB’den erişim sağlamak için ek bilgi sunabilirsiniz,” diye belirtildi.

Yeni önlemler bir tüzelik kişilik adına AB’den işlem yapmaya çalışanlar ve trader’ları hizmetlere AB’den erişim sağlamaya çalışan, Rusya’da kurulan tüzel kişilikler dahil her türden kişisiları kapsıyor.

Duyuruda BitMEX hizmetlerine Rusya’dan erişmeye çalışan Rus müşterilerin etkileneceğine dair bir konuşma yapılmadı.