Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BNB Chain, Google Cloud ile iş birliği onayladı


Binance’in akıllı sözleşme blockchain platformu BNB Chain, Web3 ve blockchain girişimlerini desteklemek için Google Cloud ile iş birliği onayladı.

Mevcut durumda BNB Chain blockchain’inde ürün ve hizmet geliştiren girişimler, Google Cloud’ın ölçeklenebilir, güvenli ve açık kaynak altyapısından da faydalanabilecek.

Böylece BNB tabanlı 1.300’ün üzerinde merkeziyetsiz uygulama (DApp), metaverse, blockchain oyunu ve NFT, her iki platformun sağladığı araç ve altyapılara erişim sağlayabilecek.

Bu projeler, veri şifreleme ve zincir ardü verilerin talep üzerine gerçek zamanlı araştırmai için Google Cloud’ı kullanabilecek. Önemli bir nokta da, ölçeklenebilirliği artırmak isteyen geliştirici ve projelere karbon nötr bulut altyapısı sağlanmış olacak.

İş birliği kapsamında, BNB Chain ekosisteminden belirli Web3 geliştiricilerine Girişimler için Google Cloud Programı erişimi de sunulacak. BNB Chain’in Most Valuable Builder (MVB) Accelerator girişiminde belirlenen projelere erişim hakkına sahip olacak.

Girişimler için Google Cloud Programı, erken dönem girişmlerin projelerini oturtması ve projelerini büyütmesi için 2 yıla görecek şekilde her yıl Google Cloud kredisi sunuyor.

Web3 geliştiricileri; veri yönetimi, veri araştırmai, yapay zeka, makine öğrenimi ve güvene dayalı olmayan güvenlik meselelarında Google Cloud Girişim Başarısı ekip üyeleri ve teknik meselelarda bilirkişi kişiler ile iletişime geçebilecek. Buna ek olarak, katılımcılara Web3 geliştirici atölyeleri ve Google Cloud eğitim ve sertifikaları da sunulacak.

BNB Chain, Şubat 2022’de BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain’in birleştirilmesiyle oluşturuldu. Ethereum Virtual Machine uyumlu ağ, çoklu zincir ekosisteminde geliştirme yapmaya olanak sağlıyor.