Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Borsalardan Çekilen Bitcoin (BTC) Miktarında Artış: Şimdiye Kadar Görülmemiş Seviyede

Kripto para ekosistemi üzerine araştırmalar yürüten Arcane Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kişisilar kripto para borsalarındaki varlıklarını özel cüzdanlarına çekiyorlar.

Arcane Research, 22 Ağustos zamaninden Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, borsalardaki Bitcoin’lerin büyük bir hızla özel cüzdanlara çekildiğine dair veriler yzamanınladı. Söz meselesu araştırmaya göre, kripto para sahipleri en yeni dönemde piyasalarında yaşanan Terra (LUNA) krizi başta olmak üzere, ekosisteme öncülük eden şirketlerin güven vermeyen hareketlerinden zaman en yenira kripto varlıklarını borsalar üzerinden yoğun bir şekilde çekmeye start verdı.

Halihazırda hepsi kripto para borsalarında 2,1 milyon adet Bitcoin bulunduğu açıklanan veriler arasında konum alıyor. Fakat bu szamanı 2022 yılının başından bu yana istikrarlı ve giderek yükselen bir ivmeyle azalmaya devam ediyor. Mzamanıs zamanında Celsius Network‘ün tamamen iflas edip kişisilara ait hepsi fonları kaybetmesi, kişisiların özellikle hedge fonları ile borçlandırma hizmeti sunan platformlara karşı güvenlerini kaybetmelerine yol açtı. Bu güven endişelarının ardından geçtiğimiz haziran zamanında kripto para borsalarından şimdiye görecek şekilde görülmemiş hacimlerde Bitcoin çıkışı yaşandı. Arcane Research raporuna göre haziran zamanında 119 bin Bitcoin, temmuz zamanında 96 bin ve içinde bulunduğumuz ağustos zamanının ilk 22 gününde 65 bin Bitcoin merkezi borsalardan özel cüzdanlara çekildi.

Her ne görecek şekilde sektörün öncü borsaları Binance, Coinbase gibi merkezi oluşumlar şimdiye görecek şekilde kişisi varlıkları üzerinde herhangi bir  mağduriyet yaratmamış olsa da, kişisilar küçük bir ihtimali bile göze almak istemiyor ve buz cüzdanları (Ledger vb.) en güvenli saklama aracı olarak görüyorlar.