Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BTC fiyatı yükselmek için iyi bir meselemda bulunuyor

Bitcoin (BTC), piyasanın satın alma desteğini hızla tüketmesiyle beraber 26 Mzamanıs Wall Street açılışındaki büyük bir düşüşün ardından toparlandı.

BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin hacmi artıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’ta 28 bin abd ABD parasıı seviyelerine düşerek 12 Mzamanıs ve Terra LUNA çöküşünden bu yana kaydettiği en düşük seviyelere indi.

İlerlemenin gün içinde zarar yönlü hızlanmaya devam etmesiyle 24 saatlik BTC tasfiyeleri, 117 milyon abd ABD parasııa ulaşan bir likidite yakaladı.

BTC tasfiyeleri grafiği. Kaynak: Coinglass

Bir devamındaki sıçrama ise, Bitcoin’in yazının yazıldığı esnada işlem gördüğü 29 bin abd ABD parasııın üzerinde bir toparlanma gördü.

Cointelegraph çalışani Michael van de Poppe’ye göre teklifleri doldurmak için yapılan baskı, yeni yukarı yönlü hareketlerin oluşması için yeterliydi.

de Poppe buna ek olarak BTC/USD için 32.800 ve 35 bin abd ABD parasıı arasındaki mevcut hedefinin geçerliliğini koruduğunu da konuşmalarine ekledi.

Zincir ardü izleme kaynağı Material Indicators, emir defteri verilerini araştırma ederek düşük seviyelerde kalan zzamanıf likidite göz önüne edildiğında, gelecekteki bir düşüşün daha az dirençle karşılaşabileceği meselesunda dikkatda bulundu.

İzleme kaynağının Binance’den ettiğı bir grafikle beraber Twitter’da paylaştığı gönderide, “Bugün bir sürü Bitcoin likiditesinin el değiştirdiğini görüyoruz. Her konumde bir teklif duvarı ortaya çıkıyor ve emiliyor,” ifadelerine konum verildi.

“Şu anda daha fazla büyük teklif duvarı mevcut değil ve 28 bin ile 25 bin abd ABD parasıı arasında yalnızca yaklaşık 122 milyon abd ABD parasıı var. Zincirde daha fazla BTC hareketi görmeyi bekliyoruz.”

BTC/USD emir defteri grafiği (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter

Twitter hesabı Il Capo of Crypto ise mevcut sıçramanın, emir defteri performansına bağlı olarak 25 bin abd ABD parasııa geri dönmeden önce “en yeni boğa tuzağı” olacağını olabilite etti.

26 Mzamanıs, BTC/USD piyasalarına dönen hacim sayesinde 7 gün içindeki diğer işlem günlerinden sıyrıldı. Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi hacmin yokluğu, çalışanler için bir şüphe kaynağı haline gelmişti.

Bitcoin’in “en önemli grafiği” iyileşme umudu vadediyor

Piyasa yorumcuları ise Bitcoin trendinde genel bir değişiklik olduğuna dair işaretler görme meselesunda oldukça hevesliydi.

Popüler çalışan Root’a göre bu işaretler, gün içinde uzun vadeli sahiplerin (LTH) davranışlarından kaynaklanıyor. LTH’ler, zincir ardü verilere göre en yeniunda BTC sat satlarını yavaşlatıyordu.

Root, Twitter ileti dizisine yorum yaparak söz meselesu verileri, “belki de şu anda BTC’deki en önemli grafik,” olarak nitelendirdi.

Root, “Geçtiğimiz aylarda, hızla düşen LTH Maliyet Temelinin de gösterdiği gibi LTH teslimiyetimiz oldu,” ifadelerini kullandı.

“Bir yükseliş, LTH’lerin teslim olmzamanı bırakmış olabileceğinin ilk işaretidir! Not: erken sinyal, ama en yeniunda trendde görülen bir değişiklik!”

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.