Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BtcTurk yeni LUNA token airdrop’u destekleyeceğini duyurdu

Terra, iki tokeni LUNA ve stablecoin TerraUSD’nin (UST) sıfırı görmesinin ardından ekosistemi yeniden canlandırmak için çalışmaya devam ediyor. Projenin kurtarma planına Türk borsalardan da destek gelmeye işe koyuldı.

Algoritmik bir stablecoin olan TerraUSD, geçtiğimiz zamanlarda abd parasıa endeksini kaybetti ve değerini 1 abd parasıa sabitlemek için kullanılan LUNA’yı da beraberinde çekerek çakıldı. Terra ekibi, hepsi kripto ekosistemini etkileyen olaylar zincirinin ardından ilk olarak hard fork gerçekleştirmeyi düşünse de, hem kişisilar hem de ağ doğrulzamanıcılarından gelen talebin ardından yeni bir blockchain oluşturulması yönünde oy kullanıldı.

Yerli kripto para borsası BtcTurk de “Terra 2.0” olarak adlandırılan yeni blockchain ağına göçü destekleyeceğini duyurdu. Göç sırasında LUNA işlemlerini durduracağını duyuran borsa, uygulama üzerinde uyguladığı duyuruda şöyle belirtti:

“Ağ stabil hale gelene görecek şekilde, saat 16:30 itibarıyla LUNC’ye dönüşecek olan Terra (LUNA) kripto para çekme-yatırma ve alım-satım işlemleri devre dışı olacak ve mevcut emirler iptal edilecektir.”

Terra 2.0’ın işe koyultılmasıyla birlikte şimdiki LUNA’nın adı Terra Classic (LUNC) olarak değiştirilecek, yeni token ise yine LUNA diye adlandırılacak. Yeni blockchain, bu kez algoritmik bir stablecoin içermeyecek.

İlginizi çekebilir: Borsalar Terra 2.0’a geçişi airdrop ve listeleme ile destekliyor

BtcTurk, Terra ekibinin geçtiğimiz saatlerde detaylarını duyurduğu ve yeni LUNA tokenlerin dağıtılacağı airdrop’u da destekleyeceğini açıkladı. Terra ekibi ,kişisiların 27 Mzamanıs’tan işe koyulyarak yeni tokenlerini teslim alabileceklerini aktarmıştı.