Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çan Belediye Başkanı Bülent Öz serbest bırakıldı! ‘Üzerimize atılı mesnetsiz iddialar çürümüştür’

Çanakkale’de start vertılan soruşturma kapsamında rüşvet ve irtikap suçlamasıyla gözaltına alınan Çan ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Bülent Öz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliye çıkışında konuşma yapan Öz, “İşin en yeniunda üzerimize atılı mesnetsiz iddialar çürümüştür” dedi.

can-belediye-baskani-oz-adli-kontrol-ile-serbest-birakildi-_3151_dhaphoto5

ŞİKAYET ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Çan Cumhuriyet Başsavcılığı, Ö.E. isimli kişinin şikayeti üzerine Çan Belediyesi’nden ihale alan firma sahiplerinden rüşvet yapıldığı ve irtikap suçu işlendiği iddiasıyla soruşturma start verttı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, soruşturma kapsamında dün sabah Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ile firma çalışanı R.A.’yı gözaltına etti.

SERBEST BIRAKILDILAR

Emniyetteki işlemleri devamındasında adliyeye sevk edilen Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y., savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve firma çalışanı R.A. ise savcı tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği Belediye Başkanı Öz ile R.A.’nın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına en yeniuç verdi.

“MESNETSİZ İDDİALAR ÇÜRÜMÜŞTÜR”

Adliye çıkışında özüsine destek verenlere bir meseleşma yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Gecenin bu saatine görecek şekilde burada bizleri bekleyen hepsi hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun. İşin en yeniunda üzerimize atılı mesnetsiz iddialar çürümüştür. Masumiyetimiz bu saat itibariyle burada kanıtlanmıştır” dedi.

Kaynak: DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Galip Öztürk Gürcistan'da gözaltına alındıGalip Öztürk Gürcistan’da gözaltına yapıldı
Bebek sahilindeki görüntüler şoke etmişti! Akla zarar savunmaBebek sahilindeki görüntüler şoke etmişti! Akla zarar savunma
Köprüdeki görüntü sonrası Bakan Soylu duyurduKöprüdeki görüntü devamındası Bakan Soylu duyurdu