Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cardano kurucusu, FTX ve Binance krizine ilişkin duyuru etti


Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinen yeni, popüler kripto para borsaları Binance ve FTX arasındaki krize ilişkin görüşlerini paylaştı. FTX’in çöküşünün kripto endardrisini vuran en yeni kriz olabileceğine işaret eden kurucu, bu tip olayların ekosistemdeki diğer oyuncuları da etkilemesi sebebiyle karmaşık hale geldiğini dile getirdi. Hoskinen yeni, bu döngünün en yenia erebileceğinin de altını çizdi. 

Bununla birlikte; Hoskinen yeni, yaşanan olzamanın Terra (LUNA) ekosisteminin Celsius Network ve Three Arrows Capital gibi şirketler üzerinde kademeli etkileri olan çöküşüne benzer etkiler yaratabileceğini belirtti. Cardano kurucusu, duyurusında öte yandan “Ne görecek şekilde kötü olacağını olabilite etmek zor olacak ve potansiyel olarak kesinlikle çok kötü olabilir” dedi.  

Hoskinen yeni, hepsi bu çöküşlerin 2021’de küresel kripto pazarında görülen aşırılıkların bir uzantısı olduğuna işaret ederek aşırılıkların olduğu konumde en çok verimde en yeniuç alınamayacağını ve bu girişimlerin hızlı bir buharlaşma eğiliminde olacağını da konuşmalarine ekledi. 

Hoskinen yeni, satın alım zaman en yenirası piyasanın tekrar istikrar kazanacağını öngörüyor

Öte yandan; Hoskinen yeni’a göre Binance’in FTX’i satın alımı, devamında çok fazla çalışma gerektirecek ve düzenleyici kurumların incelemeleri ve baskısını da beraberinde getirecek.  

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın FTT varlıklarını tasfiye edeceğini duyurusından kısa bir süre zaman en yenira FTX’i satın alma niyetlerini açıklamıştı. Bu durum, piyasada keskin bir düşüşe neden olmuş ve 24 saat içerisinde kripto piyasasından 100 milyar abd parasıın üzerinde para silinmişti. Hoskinen yeni, Binance’in FTX satın alımını tamamlamasının ardından piyasasının tekrar istikrar kazanabileceğine işaret etti.