Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celer Network, DNS korsanlığı şüphesiyle cBridge köprüsünü en yenilantı


Birlikte işlerlik protokolü Celer Network (CELR), DNS korsanlığı şüphesiyle cBridge köprüsünü en yenilantıktan devamında kişisilardan belirli sözleşmelere verdikleri onayları iptal etmelerini istedi.

Projenin ilk veriine göre, 17 Ağustos’ta saat 17:00 sularında şüpheli DNS faaliyeti tespit edildi. Ne var ki platform, çeviri yzamanın saati itibarıyla hala sorunu soruşturuyor ve sorunla ilgili daha fazla şey öğrenmeye çalışıyor.

Platform ekibi, daha fazla aksilik yaşanmaması ve kişisiların korunması için ilk olarak cBridge’i en yenilantı. Platform, buna ek olarak kişisiları uyararak; Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX), Binance Smart Chain, Arbitrum, Astar ve Aurora ağlarındaki akıllı sözleşmelere verdikleri izinleri ktopladırmalarını tavsiye etti.

Önlem olarak izinleri ktopladırmak isteyen kişisilar, her bir ağın özü token onay sayfasını ziyaret ederek verdikleri izinleri iptal edebilirler.

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz aylarda uyguladığı bir duyuruda zincirler arası köprüleri temel güvenlik kısıtlamaları sebebiyle onaylamadığını söylemişti. Buterin’e göre gelecek zincirler arası değil, çok zincirli olacak.

Bu yıl sık karşılaştığımız köprü hack’leri, yalnızca 2022’de 2 milyar abd parası zarara yol açtı. Blockchain veri şirketi Chainalysis’e göre, zincirler arası köprü hack’leri, bu yıl çalınan hepsi kriptoların yüzde 69’undan sorumlu.