Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase Yol Haritasına Bu Altcoin’i Ekledi

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, platformda listelemeden önce incelenen kripto para birimlerinin konum ettiğı yol haritasına yeni altcoin eklediğini açıkladı.

Coinbase 10 Kasım zamaninde Twitter üzerinden paylaşılan gönderide, yol haritasına Vulcan Forged PYR’ı (PYR) eklediğini duyurdu.

Coinbase’in, yol haritasına eklediği kripto para birimlerini platformda listeleme ihtimali olduğu gibi tekrardan yol haritasından çıkarma ihtimali de bulunuyor.

ABD merkezli Coinbase, geçtiğimiz aylarda daha fazla kripto parzamanı ekosistemlerine dahil edeceğini açıklamıştı. Bu konuşmalarının ardından onlarca farklı altcoin’i kişisiların alım satımına açan dev şirket, Vulcan Forged PYR’ı gelecekte listeleyebileceklerine dair bir güncelleme paylaştı.

Coinbase’in yeni altcoinleri ekosistemine neden eklediğine dair blogunda konum alan konuşma şu şekilde:

Asset Hub’ı lansmanımız sırasında belirttiğimiz gibi amacımız yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik standartlarımızı karşılayan mümkün olan her varlığı listelemektir. Bu standartlar, bir projenin piyasa değerini veya popülerliğini hesaba katmaz.

Kullanıcılarına en çeşitli varlık yelpazesini sunmzamanı hedeflediklerini açıklayan şirket, özellikle farklı ağlarda farklı sistemsel özelliklere sahip coinleri listelemeye dikkat ediyor. Blog gönderisinde yapılan konuşmada, eğer popüler bir altcoin şimdiye görecek şekilde listelenmediyse şu sebeplere dayandığı belirtiliyor:

  • Varlığın yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik açısından minimum listeleme standartlarımızı karşılamadığı en yeniucuna vardık.
  • Varlık hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.
  • Teknik entegrasyon çalışması gerekiyor.