Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase’in baş ürün sorumlusu görevden çıktı


Popüler kripto para borsası Coinbase’in baş ürün sorumlusu Surojit Chatterjee, şirketteki görevinden çıktığını açıkladı. Chatterjee, meseleya ilişkin konuşmasında artık bir araya ihtiyacı olduğuna işaret etti. Şirketin ard düzey yöneticisinin, 3 Şubat 2023’e görecek şekilde CEO Brian Armstrong’un danışmanı olarak şirkette çalışmaya devam edeceği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; Chatterjee, üç yıl boyunca Coinbase’de baş ürün sorumlusu olarak görev onayladı. Şirket yöneticisi, LinkedIn’de onayladığı paylaşımda “Araçtan inip biraz soluklanmanın zamanı geldi” ifadelerini kullandı. Sadece araya ihtiyacı olduğuna işaret eden Chatterjee, babasına Alzheimer hastalığı teşhisi konduğunu ve annesinin beklenmedik bir şekilde vefat ettiğini belirterek onun için zor bir yıl olduğunu dile getirdi. 

Chatterjee, Coinbase’e Google’dan transfer olmuştu 

Öte yandan; Chatterjee; Coinbase’in NFT pazar konumi, kripto cüzdanı ve Coinbase One abonelik hizmeti gibi pek çok ürününden sorumluydu. Coinbase’e Google’dan transfer olan Chatterjee, ABD merkezli teknoloji devinden 646 milyon abd parası tazminat almıştı.