Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CoinShares, Terra çöküşüne bağlı 21,7 milyon abd parası zarar ettiğini bildirdi

Kripto para yatırım firması CoinShares, salı günü 2022’nin 2. çeyrek en yeniuçlarını yzamanımladı. Şirketin geliri, bir önceki yılın 2. çeyreğine kıyasla 23,89 milyon abd parasıdan 17,38 milyon abd parasıa düştü. Net gelir ise 2021’in ilk çeyreğinde kaydedilen 32,42 milyon abd parası seviyesinden 0,12 milyon abd parasıa görecek şekilde geriledi.

Coinshares, söz meselesu zararların geçtiğimiz mzamanıs zamanındaki Terra ekosisteminin çöküşüyle büyük ölçüde bağlantılı olduğunu açıkladı.

“Varlık Yönetimi şirketimiz sağlam kâr elde etmeye devam ederken, Sermaye Piyasası şirketimiz ise Terra Luna’nın sabitini kaybetmesinin ardından 17,7 milyon sterlinlik bir zarara uğradı. Sektördeki diğer zararlara nazaran küçük olan bu zararın finansal etkisi, 2022’nin ikinci çeyreğindeki durumumuzu oldukça etkiledi.”

Genellikle yönlendirilebilir pozisyonlar almayan Coinshare Capital Markets, Terra Luna çöküşüne doğrudan maruz kalmadı Ancak firma olay sırasında TerraUSD stablecoini ile bağlantılı bir defter bulunuyorsu ve bu da istisnai bir zararın oluşmasına neden oldu.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti yine de firmanın gelecekteki faaliyetlerine yönelik iyimserliğini dile getirerek şunları söyledi:

“Piyasadaki çalkantılar sebebiyle olası riskleri gözden geçirdik ve daha savunmacı bir moda geçtik. CoinShares, etkili bir strateji, sağlam bir bilanço ve deneyimli, birinci sınıf bir ekip sayesinde bu değişken dönemde piyasalarda bulunmak için yeterli kaynağa sahip.”

CoinShares buna ek olarak önümüzdeki süreçte Alternatif Yatırım Fonu Yöneticisi lisansı topladıktan devamında Nasdaq Stockholm Ana Piyasası’na girmeyi planlıyor. Şirket, yılın ikinci çeyreğinde CoinShares Physical FTX Token, CoinShares Physical Chainlink, CoinShares Physical Uniswap, CoinShares Physical Staked Polygon ve CoinShares Physical Staked Cosmos’un da dahil olduğu beş yeni fiziksel ürün piyasaya sürdü. Firma, bu yılın ikinci çeyreğinin en yeniunda 269,15 milyon abd parasıa denk gelen 220,8 milyon sterlin’lik net varlığa sahipti.

TerraUSD’nin en yeni bir yıllık fiyat performansıKaynak: CoinGecko