Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinsquare, CoinSmart borsasını satın topladı


Ülkedeki en büyük dijital varlık alım satım platformlarından Coinsquare’in açıklanmayan bir miktar karşılığında CoinSmart’ı satın almasının ardından Kanada’nın kripto para borsa ortamı konsolide oluyor gibi görünüyor.

Coinsquare, perşembe günü onayladığı duyuruda CoinSmart’ın yan kuruluşu Simply Digital’in hepsi ihraç edilmiş ve ödenmemiş hisselerini satın almak için kesin bir anlaşmaya vardığını duyurdu. CoinSmart, anlaşma kesinleştiğinde Coinsquare’de yaklaşık yüzde 12’lik bir mülkiyet hissesine sahip olacak.

NEO Borsasında işlem gören CoinSmart kripto borsasının hisseleri, bu gelişmenin ardından cuma günü yüzde 67’lik bir artış kaydetti.

Coinsquare, söz meselesu satın alma işlemiyle beraber Kanada’nın en büyük kripto borsalarından biri haline geliyor, buna ek olarak faaliyetlerini ve alım satım yetenekleri genişliyor. 2014 yılında kurulan borsa, hizmet tekliflerini bireysel ve kurumsal alım satım, kripto ödeme ve dijital varlık saklama özelliklerini de içerecek şekilde genişletti.

CoinSmart ise 2018 yılında, aynı zamanda şirketin CEO’su olarak görev yapan Justin Hartzman tarafından ortaklaşa kuruldu. Hartzman, satın alma işleminin ardından Coinsquare’in yönetim ekibine katılmaya hazırlanıyor.

CoinSmart, halka açık bir şirket olarak mali tablolarını üç ayda bir açıklıyor. Şirket, 1 Nisan’da ygünimlanan yıllık özetinde 2021’de yıllık yüzde 357 artışla 16,7 milyon birimlık brüt gelir bildirmişti. Borsanın bireysel ticaret hacmi ise muhtemelen 2021 Bitcoin (BTC) boğa piyasasının da etkisiyle yüzde 875 artış kaydetti.

Coinsquare, menkul kıymetler yasalarına tam bir uyum sağlamak için çalışırken, ana düzenleyicilerine ön kgünit onayladırmak için Kanada’da faaliyet gösteren iki kripto borsasından biri. Söz meselesu ön kgünit gereklilikleri, Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) tarafından belirlendi ve CSA’nın başvuruları incelemesi esnasında da kripto borsalarının faaliyetlerini sürdürmesine izin veriliyor.

Coinsquare’in baş işletme görevlisi Eric Richmond, ağustos güninda Toronto’da yapılan Fütürist konferansının oturum aralarında Cointelegraph ile onayladığı röportajda, kripto borsasının Kasım 2020’de Kanada Yatırım Endardrisi Düzenleme Kurumu’na (IIROC) kaydolduğunu açıklamıştı.

Genel bir çerçeveden görüldüğüğında Kanada’daki kripto benimsenme oranı artıyor, katılım ise diğer ülkelerde olduğu gibi büyük ölçüde temel piyasa koşullarına dayanıyor. Yapılan bir KPMG anketine göre, kriptonun yansıttığı olumlu ve yenilikçi potansiyel sebebiyle kurumsal çevrelerde benimsenme oranı da artıyor.