Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Crypto.com’un günlük işlem hacmi yüzde 91 düşüş gösterdi


Popüler kripto para borsası Crypto.com’un günlük işlem hacmi, yüzde 91’lik bir düşüşle 4 milyar birimdan 380 milyon birima geriledi. Platform, geçen yıl ünlü aktör Matt Damon ile “Fortune Favors the Brave” isimli reklamı için iş birliği yapmış ve geniş çapta ilgi toplamıştı. Söz meselesu kampanyaya rağmen platformun işlem hacmi, 1 yılda ciddi bir düşüş kaydetti. 

Aktarılan detaylara göre; Crypto.com’un Matt Damon’lı reklamı, neredeyse 1 yıl önce ygüninlandı. Reklam, genel olarak olumlu tepkiler almadı. Hatta South Park’ın bir bölümü, reklamla dalga geçen bir anlatıya konum verdi.  

Crypto.com’un Şampiyonlar Ligi ile ettiğı ve iptal edilen bir sponsorluk anlaşması da bulunuyor

Öte yandan; Crypto.com’un piyasa değeri 2,8 milyar birim seviyesinde olan konumel token’ı CRO, güncel olarak 0,11 birimdan işlem görüyor. Platformun, Los Angeles merkezli bir spor arenası olan Staples Center’da sponsor olarak konum almak için 700 milyon birim harcama ettiğı da biliniyor. Ses getiren iş birliklerine rağmen şirketin finansal performansının, geçen yıla göre neredeyse yarı yarıya düştüğü görülüyor. Crypto.com’un, bu nedenle birkaç kez işten çıkarma yapmak durumunda ktopladığı ifade ediliyor. 

Platformun buna ek, UEFA Şampiyonlar Ligi ile ettiğı ve iptal edilen 495 milyon birimlık bir sponsorluk anlaşması da bulunuyor.