Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Delphia, 60 milyon abd parasılık A Serisi finansman turunu tamamladı


Algo-danışman girişimi Delphia, yeni bir veri odaklı merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO)’nun oluşturulmasına işe koyulrken kriptonun en büyük risk sermayelerinden bazılarının desteklediği bir yatırım fonu turunda 60 milyon abd parası topladı.

A serisi finansman turu, kripto odaklı girişim firması Multicoin Capital tarafından yürütüldü ve katılımcılar arasında Ribbit Capital, FTX Ventures, Valor Equity Partners, FJ Labs, Lattice Ventures ve Cumberland gibi isimler konum etti. Delphia, fonları, yeni bir ödül tokeni işe koyultmak ve kişisiların veri ekleme yollarını genişletmek için kullanacak.

Multicoin Capital ortak kurucusu Tushar Jain’e göre veri DAO’ları, kuruluş bünyesindeki katkıda bulunan herkese fayda sağlamak adına kişisi verilerini kullanıyor. Bir Algo danışmanı olarak Delphia, paralarını doğrudan yöneten alım satım algoritmalarını daha da geliştirmek için kişisilar tarafından sağlanan verileri kullanacak.

Jain, “Veri için katkıda bulunanlar, bunun için nadiren ödüllendiriliyor. Çünkü toplu verilerin oluşturduğu kazançlarda herhangi bir payları veya verilerinin nasıl kullanıldığını yönetme hakları bulunmuyor,” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti: “Veri DAO’ları, veri katısında bulunanlara toplu verilerde doğrudan ekonomik yükseliş ve verileri yönetme olanağı sağlayarak bu problemi ortadan kettirıyor.”

Delphia’nın yatırım platformu, yalnızca uzun süreli ve aktif olarak yönetilen stratejiler sunuyor. Kullanıcılar minimum 10 abd parası yatırarak çeşitli bireysel hisse senetlerine maruz kalabiliyor.

DAO’lar, kişisilara hikonumarşik yönetimden bağımsız topluluklara erişim sağlayabilmek adına çeşitli şekillerde ortaya belirlendi. DAO yapıları ilerleyen zamanlarda ise özü sınırları içinde proje oluşumunu ve gelişimini teşvik etmek isteyen ulusal hükümetlerin bile dikkatini etti.