Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Güney Kore kripto borsaları Litecoin’i delist ediyor


Güney Kore’deki büyük kripto para borsaları, gizlilik odaklı MimbleWimble (MWEB) güncellemesinden 7 günlar zaman en yenira Litecoin (LTC)’yi delist etti.

Kripto borsası Upbit, çarşamba günü ygünimladığı bir duyuruda LTC desteğini en yenilandırmanın asıl nedeni olarak isimsiz işlemleri yasaklayan Belirli Finansal İşlem Bilgilerinin Raporlanması ve Kullanımına İlişkin Kanun’u gösterdi.

Delist olgüni, LTC işlemlerini ve bazı önemli bilgileri gizleyen çoğu kişinin beklediği MWEB güncellemesinin ardından gerçekleşti. Söz meselesu güncelleme, ilk teklifinden yaklaşık iki yıl zaman en yenira bu yılın işe koyulrında gerçekleştirildi.

Kripto borsası, gizlilik odaklı güncellemeyi anlayabilmek adına Litecoin Vakfı’na ulaştı ve kapsamlı bir incelemenin ardından LTC işlemleri için sağlanan desteğin en yenilandırılmasına en yeniuç verdi.

“Bu güncellemeye dahil edilen işlem bilgilerini açığa çıkarmayan söz meselesu isteğe bağlı işlev, Özel Finansal Bilgiler Yasası kapsamında isimsiz bir transfer teknolojisine karşılık geldiği tespit edildiğinden dolgüni Litecoin (LTC) işlem desteğini en yenilandırma en yeniuçı topladık.”

8BTC’den alınan verilere göre Güney Kore’deki Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax kripto para borsaları şu anda LTC’yi platformlarından delist etmiş durumda.

Upbit ve diğer büyük kripto para borsaları, mgünis güninın en yeni 7 günsında yatırımcılara gizli işlemlerle ilgili düzenleyici riskler hakkında tavsiye veren bir dikkat ygünimlamıştı.

İlginizi Çekebilir: Güney Kore kripto soruşturma ve düzenlemelerini hızlandırıyor

Güney Kore, dünya çapında en sıkı kripto düzenlemelerine sahip olan ülkelerin arasında bulunuyor ve Özel Finansal Bilgiler Yasası da bu düzenlemelerden biri. İsimsiz işlemlerin yasaklandığı söz meselesu kurallar kapsamında kripto borsalarının, Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamgüni Önleme (AML) politikalarına uyması gerekiyor.

LTC’nin delist edilmesi, özellikle de borsaların bu yılın işe koyulrında onayladığı dikkatdan zaman en yenira olabilecek bir gelişmeydi. Koreli borsalar daha önce de birçok özel coin’i delist etmişti.