Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ECB başkanının kripto karşıtı yorumlarına topluluktan tepki yağdı

Kripto topluluğu, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın kripto karşıtı en yeni duyurularına tepki gösterdi ve hayal kırıklıklarını dile getirdi.

Kripto piyasası durgunluk belirtileri gösterirken, Lagarde da kripto paralara karşı tutumunu bir kez daha hatırlattı. Lagarde’a göre kripto paralar, hiçbir şeye dayalı olmadıkları için “hiçbir değere de sahip değil.” ECB başkanı, kriptoya yatırım yapan ve düzenleme çağrısında bulunanlar için de şüphelerini dile getirdi.

Topluluktan Lagarde’ın yorumlarına tepki yağdı. Crypto Council for Innovation CEO’su Sheila Warren, yorumların özüsini hayal kırıklığına uğrattığını fakat şaşırtmadığını yazdı. Warren’a göre “yeni dijital ekonomi;” kriptolar, stablecoin’ler ve CBDC’lerin bir arada kullanımıyla işleyecek.

Diğer yandan kripto çalışani Lark Davis, ECB başkanının söz meselesu duyurularıyla kriptoyu değil, “havadan basılan avroyu” tanımladığını söyledi.

Lagarde’ın oğlunun kriptoya yatırım ettiğını açıkladığı bir videoyu paylaşan Byzantine General, ECB başkanına “dinazor” dedi. “Bu dinazorlar işlerinin bittiklerini nasıl anlamıyor olabilir? Neden gelecekle en yeni nefesinize görecek şekilde boğuşuyorsunuz?”