Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Eski Binance yöneticileri 100 milyon abd abd dolarıılık girişim fonu start verttı

Çok stratejili blockchain yatırım fonu Old Fashion Research (OFR) ilk fonlama turunu en yenilandırdıtı. Binance’in birkaç eski yöneticisi tarafından yönetilen OFR, ilk yılında 50’den fazla blockchain projesine yatırım onayladı.

Old Fashion Research, yapılan bir duyuruya göre kurulduğu 2021’in en yenilarından bu yana faaliyet gösterirken takındığı gizlilik modundan çıkıyor. O zamandan beri WOO Network, Genopets, Metaverse Magna, MetaDerby ve ZetaChain gibi 50’den fazla şirkete yatırım onayladı.

Fon, Binance’in yatırımlardan sorumlu eski başkan yardımcısı Ling Zhang ve Binace’in kurumsal gelişim eski başkanı Wayne Fu tarafından kuruldu. Binance Labs ve Launchpad’in büyük yatırım anlaşmalarını yöneten Jiang Xin (JX), OFR’nin girişim kolunu yönetiyor. Ayrıca kurucu Ling Zhang:

“Kripto endardrisi için aynı vizyonu ve tutkuyu paylaşan kurucuları bulmaya ve onlarla birlikte büyümeye en yeniuçlıyız.”

OFR, bu fonlama turunda kripto endardrisinin içinden ve dışından destek veren bir dizi ortaktan yatırım topladı. Bu yatırımcıların başında lider oyun şirketi Wemade tarafından desteklenen oyun platformu Wemix geliyor. Diğer önemli yatırımcılar arasında, DiDi’nin kurucu yatırımcısı olan, Gang Wang’ın aile ofisi JUE Capital ve kripto cüzdanı SafePal konum alıyor.

Risk sermayesi devlerinden Andreessen Horowitz, dördüncü kripto fonlama turunu 4,5 milyar abd abd dolarııla en yenilandırdıtığını duyurdu. Haber, Andreessen Horowitz 2,2 milyar abd abd dolarıılık 3. kripto fonlama turunun üzerinden henüz bir yıl geçmemişken geldi.